AK PARTİ'DEN SELÇUKLU ÇİFTÇİLERE MÜJDE

AK PARTİ'DEN SELÇUKLU ÇİFTÇİLERE MÜJDE

Başkan Girbiyanoğlu, Selçuk’taki o araziler ile ilgili müjdeyi verdi. Selçuk’ta çiftçilerin kullandığı hazine arazileri sorunu çözülüyor

A+A-

 

Selçuk’ta çiftçilerin kullandığı hazine arazileri ile ilgili müjdeyi veren AK Parti İlçe Başkanı Selim Girbiyanoğlu, ‘’AK Parti MKYK Üyemiz ve İzmir milletvekilimiz Sayın Mahmut Atilla Kaya'nın girişimleriyle, Selçuk ve köylerinde birçok vatandaşımızı ilgilendiren hazine arazileri sorunu çözüme kavuşuyor. Hazine arazilerini işleyen çiftçilerimiz bu girişimle birlikte; işgalci olmaktan çıkacak, kiracı durumuna gelecek ve bakanlığın teşviklerinden yararlanabilecek’’ dedi.

AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Selim Girbiyanoğlu, çiftçilerin kullandığı hazine arazileri ile ilgili müjdeyi verdi. Başkan Girbiyanoğlu, ‘’AK Parti MKYK Üyemiz ve İzmir milletvekilimiz Sayın Mahmut Atilla Kaya'nın girişimleriyle, Selçuk ve köylerinde birçok vatandaşımızı ilgilendiren hazine arazileri sorunu çözüme kavuşuyor. Selçuk'umuz için; İzmir Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanımız Sayın İbrahim Erdallı, Selçuk İlçe Tarım Müdürümüz Sayın Mustafa Acargil ve Havutçulu Muhtarımız Sayın Remzi Eryıldız ile birlikte Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürü Sayın Ömer Albayrak’ı makamında ziyaret edip konuyu kendilerine arz ettik. Sayın İl Müdürümüze yakın ilgileri için en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. İlçemiz söz konusu olduğunda hizmetlerini, desteklerini esirgemeyen kıymetli Kaymakamımız Sayın Ekrem İnci’ye de ayrıca teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Bakanlık teşviklerinden yararlanacaklar

Hazine arazilerini işleyen çiftçilerimiz bu girişimle birlikte; işgalci olmaktan çıkıp, kiracı durumuna geleceğini ifade eden AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Selim Girbiyanoğlu, ‘’Çiftçilerimiz ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) belgesi çıkarabilecek ve Bakanlığın tüm teşviklerinden faydalanabilecek. Bunun yanı sıra; ÇKS sistemine kayıt olduklarında bankalardan düşük faizli kredi kullanabilecekler. Bu uygulamayla vatandaşlarımızın kiralama maliyetleri düşecek ve ilerleyen dönemde, bu arazilerin satışları noktasında da ön alım hakkı kazanacaklar’’ dedi.

Selçukluların lehine olacak her şeyi destekleyeceğiz

‘’Yerel yönetimlerin işi manipülasyon yapmak değil, millete hizmet üretmektir.’’ diye sözlerine devam eden Girbiyanoğlu, ‘’Vatandaşlarımızın her sorununda yanında olmak hepimizin temel vazifesidir. Çalışıyormuş gibi yapmak, çözüm üretiyormuş gibi yapmak ilçemize sadece zaman kaybettirir. Bu nedenle her fırsatta partimizi hedef alıcı açıklamalar yapan veya 19 yıl boyunca ülkeye hizmet eden ve her defasında milletin takdiriyle tekrar başa gelen partimize, imalarda bulunan yerel yöneticiler, öncelikle dönüp kendi asli işlerini yapsınlar, vizyon geliştirsinler. Bu minvalde, Havutçulu’da kıymetli  vatandaşlarımızın tepki gösterdiği JES santralı çalışması ile ilgili, kesinlikle Havutçulu bölgesinde herhangi bir işletme veya seracılık faaliyetine müsaade verilmemiştir. Sadece 3 adet sondaj kuyusuna dair ÇED raporu verilmiştir. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da bu konunun takipçisi olacağız ve Havutçulu’ya zarar veren bir şey olursa karsısında ilk bizler olacağız. Sadece Havutçulu değil içinde Selçuk geçen her metrekarede vatandaşlarımızın lehine olan her şeyi destekleyecek, aleyhine olan her şeyin karşısında dimdik duracağız.’’ dedi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.