İZMİRLİ SERVİS ŞOFÖRLERİ TBMM'DE TUNÇ SOYER'İ ŞİKAYET ETTİ

İZMİRLİ SERVİS ŞOFÖRLERİ TBMM'DE TUNÇ SOYER'İ ŞİKAYET ETTİ

“GÖSTERMELİK DAVRANIŞLARLA BU İŞLER OLMAZ”

A+A-

İzmirli servis şoförleri TBMM'de. Büyükşehir Belediyesi ile yaşadıkları sorunları Meclis'te milletvekilleri ile paylaşan şoförler Ankara'da siyasilerin kapısını çalıyor. Şoförler sorunlarını Ak Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar ile de paylaştı. Yapılan toplantıdan sonra Kırkpınar gazetecilere açıklamalarda bulundu.  AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından mağdur edilen servis şoförlerinin sorunlarına değindi.

“GÖSTERMELİK DAVRANIŞLARLA BU İŞLER OLMAZ”

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından mağdur edilen servis şoförlerinin sorunlarına değinen Milletvekili Kırkpınar, “AK Parti olarak özellikle pandemi döneminde sıkıntıyı yaşayan, dar gelirli vatandaşlarımız başta olmak üzere, pandemiden etkilenen esnaflarımız, sanayicilerimiz gibi sektör ve çalışanlarımıza çeşitli destek, kredi, kredi ötelemesi ve uzatması, yapılandırma, gibi alanlarda destek olduk olmaya da devam ediyoruz. Ancak, özellikle CHP’li Büyükşehir belediyeleri başta olmak üzere muhalefet bu konuda devletin yanında yer alıp, vatandaşlarımıza destek olmak yerine alternatif tavır ve duruş sergilemiştir. Malumunuz olduğu üzere şahsımın da temsili yetinden onur duyduğum İzmir ilimizde pandeminin yanı sıra hem deprem hem de sel felaketi yaşandı. Bu süreçte devletimiz başta olmak üzere neredeyse tüm Türkiye İzmir için birlik ve beraberlik örneği göstermişken,  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer böylesi bir süreçte bile devletimizle birlikte hareket etmeyip, vatandaşlarımızın yanında yer almamıştır” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu tutumundan ötürü servis şoförlerinin mağdur olduğunu vurgulayan Kırkpınar, “Tüm bunların yanı sıra, pandemi döneminde okulların kapalı olması ve kısmi olarak açık olması nedeni ile süreçten en fazla etkilenen servisçi esnaflarımızı da zor durumda bırakır bir tavır sergileyen Soyer, yeni bir S Plaka ihalesine çıkmıştır.  Servisçi esnaflarımızın eylemleri, Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerimizin tepkileri ve yapılan hukuki itirazlar üzerine ihale kararı iptal edilmiştir. Ancak, ihale iptal edilmesine rağmen, ihaleye giren vatandaşların geri ödemesi henüz yapılmamışken yeni bir ihale kararı alınması da oldukça sıkıntılı bir durumdur. Bu durum hiçbir esnafımıza fayda sağlamayacak, sadece destek bekleyen esnaflarımızın mağduriyetini arttıracaktır. 

Mağdur yüzlerce esnafa yeni mağdurlar eklenirken bu konuda ‘kim haklı kim haksız’ tartışmasına girecek ve insanlarımız çare beklerken zaman kaybedecek durumda değiliz. Dileğimiz İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bir an evvel bu yanlıştan dönmesidir.  Bunun ötesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi, yakın zamanda yaptığı ve mahkemeyle iptal olan ‘S Plaka’ ücretlerinin henüz iadesini dahi yapmamış ve üst üste mağduriyetlerin oluşmasına sebebiyet vermiştir.  Daha önce yaptıkları ihalenin hatalarını ve yanlışlarını düzeltmeden, iadeleri yapmadan böyle bir ihaleye çıkmaları doğru değil. O ödemelerin neden yapılmadığı konusunda da bizim aklımızda soru işaretleri bulunmaktadır. İstanbul ve İzmir başta olmak üzere CHP'nin yönetimindeki belediyeler yeniden çöp, çukur ve çamur devrini hortlatmışlardır. Göstermelik birkaç çalışmayla esnafın yanında duruyormuş izlenimi vermekle esnafın yanında durmak ve esnafın hakkını korumak arasında çok fark olduğunu buradan bir kere daha hatırlatmak istiyorum” diyerek açıklamasını tamamladı. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.