İZTO, EBSO VE İTB'DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, VALİ AYYILDIZ VE BAŞKAN SOYER'E TEŞEKKÜR

İZTO, EBSO VE İTB'DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, VALİ AYYILDIZ VE BAŞKAN SOYER'E TEŞEKKÜR

Üç odadan yazılı ortak açıklama

A+A-

 

İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Borsası bugün ortak açıklama yaptı. Üç oda başkanı salgının yaşandığı bu süreçte yetkililere teşekkür etti.Üç oda başkanı ortak metinde şöyle dedi:

' Oda ve Borsa başkanları olarak; İzmir’de son 2 senedir hayata geçirdiğimiz ortak aklı ve işbirliğini, küresel salgına dönüşen Covid-19 sürecinde de en etkin şekilde kullanmaya gayret ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz.  

Bu kapsamda, bir yandan insan sağlığını tehdit eden bu durumu dikkatle takip ederek önlemler alırken; diğer yandan Covid-19 dan olumsuz etkilenen sanayi, ticaret ve tarım kesiminden üyelerimizle sürekli görüşerek sektörlerini ilgilendiren sorunları saptayıp, dileklerini ve çözüm önerilerini topluyoruz. Üyelerimizden gelen konular derlenerek, ilgili bakanlıklarımıza ve çatı örgütümüz TOBB’a anında iletilmektedir. Tüm konuların takibi Oda Başkanlıklarımız tarafından düzenli olarak yapılmaktadır.

Aynı şekilde çalışanlarımızın ve üyelerimizin virüse karşı alabilecekleri önlemler konusunda bilgilendirmeler sürekli olarak duyurulmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan ilk önlemler paketinden başlayarak hükümetimiz tarafından yayınlanan tüm ekonomik destekleri ve diğer bilgilendirmeleri anında tüm üyelerimizle paylaşıyoruz. 

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, sürecin yönetiminde emeği geçen tüm bakanlarımıza, TOBB Başkanımıza, devletimizin tüm kurumlarına ve İzmir’de yapılan çalışmalara verdikleri destekten dolayı Sayın Valimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Halkımızla, işçisiyle işvereniyle milletçe dayanışma, birlik ve beraberlik ruhuyla moralimizi bozmadan, motivasyonumuzu yüksek tutarak bu süreci de elbirliği ile aşacağımıza inancımız tamdır. Bizler de meslek kuruluşları olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Ülkemize sağlıklı günler diliyor ve “Evde Kal Türkiye” diyoruz. 

 

Saygılarımızla,    

  

Mahmut ÖZGENER                        Ender YORGANCILAR               Işınsu KESTELLİ    

İZTO Yönetim Kurulu Başkanı     EBSO Yönetim Kurulu Başkanı           İTB Yönetim Kurulu Başkanı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.