VATAN PARTİSİ'NDEN İZMİR ÇIKARMASI

VATAN PARTİSİ'NDEN İZMİR ÇIKARMASI

Vatan Partisi’nden İzmir çıkarması

A+A-

 

Vatan Partisi, İzmir’in sorunlarına çözüm arayışlarına devam ediyor. Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür BURSALI, gerçekleştirdiği İzmir ziyaretinde bu çözüm arayışları doğrultusunda Buca Belenbaşı köylüleri, PTT-SEN işçileri ve evlat nöbetindeki ailelerle görüşmeler gerçekleştirdi.

“TOPRAK İŞLEYENİN OLACAK!”

Özgür BURSALI, Buca’nın Belenbaşı köyünde 2B mücadelesi veren köylüleri ziyaret ederek konuya dair fikir alışverişinde bulundu. Köylüler, Vatan Partisi’nin sorunun ortaya çıktığı andan itibaren kendileriyle dayanışma içinde olduklarını vurgulayarak Bursalı’ya teşekkürlerini ilettiler. Vatan Partisi Genel Sekteri, yaptığı konuşmada, “Üreten Türkiye için 2B mücadelesiyle omuz omuzayız. On yıllardır işledikleri araziler, köylümüzün alın teri ve göz nurudur. Muhtarımız ve Belenbaşı köylüleri üretmeye devam edecek. Toprak işleyenin olacak!” diyerek gelişen bir Türkiye için üretenlerle omuz omuza olduklarını vurguladı.

EVLAT NÖBETİNİN 500.GÜNÜ

Vatan Partisi heyeti, çocukları PKK terör örgütü tarafında dağa kaçırılan ailelerin 500 gündür devam eden nöbetlerine ilk günden itibaren destek veriyor. HDP il binası önünde nöbete devam eden ailelere gerçekleştirilen ziyarette Vatan Partisi Genel Sekreteri, “Ailelerimiz İzmir'de de terör yuvası HDP'nin önünde evlatlarını bekliyor. Tarih yazıyorlar. Diyarbakır'dan İzmir'e kadar annelerimizin, ailelerimizin yanındayız. HDP-PKK Kapatılacak. Evlatlarımıza da kavuşacağız” şeklinde konuştu.

PTT-SEN DİRENİŞİNE DESTEK

Özgür BURSALI beraberindeki Vatan Partisi İl Başkanlığı heyeti, İzmir direnişlerinin 25. günündeki PTT-SEN işçilerini de unutmadı. Birçok merkezde mücadelelerini sürdüren taşeron işçilerle görüşen BURSALI, “PTT emekçileri sendikalı oldukları için işlerinden atıldırlar. İşçimiz güvenle çalışacak, güvenle üretecek, evine ekmek götürecek. O güven aynı zamanda sendikasıdır. En doğal hakkı ve namusudur. Mutlaka başarı kazanacağız” dedi.

Ziyaretin ardından PTT-SEN resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “İzmir direnişimizde 25.gün Direnişimizi ziyarete gelen Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı 'ya desteklerinden ötürü teşekkür ederiz” diyerek Vatan Partisi’ne teşekkür etti.

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.