CHP BAYRAKLI ADAYI SANDAL: TOPLUMUN TÜM KESİMİ İLE KUCAKLAŞMAK İSTİYORUZ

CHP BAYRAKLI ADAYI SANDAL: TOPLUMUN TÜM KESİMİ İLE KUCAKLAŞMAK İSTİYORUZ

Bayraklı’da CHP Adayı Serdar Sandal coşkusu yaşandı. Mansuroğlu mahallesindeki Seçim Koordinasyon Merkezi’ni hizmete açan Sandal, daha sonra Postacılar ve Onur mahallesi seçim bürolarının açılış kurdelelerini kesti.

A+A-

Kendisini karşılayan coşkulu kalabalığa seslenen Sandal “Bizim seçim kaygımız yok. Seçim meselesini çoktan kapattık. Yüzde 60’ları geçtiğimizi biliyoruz. O nedenle hiçbir ayrım yapmadan, kimseyi ötekileştirmeden toplumun tüm kesimleriyle kucaklaşmak istiyoruz” dedi.

Mansuroğlu Mahallesi’nde Seçim Koordinasyon Merkezi açılış törenine CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir milletvekilleri Murat Bakan, Kamil Okyay Sındır ve Kani Beko, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, İyi Parti İlçe Başkanı Erdinç Çobanoğlu, meclis üyesi adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Miting havasında gerçekleşen ve Bayraklıların yoğun ilgi gösterdiği açılışta, CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı öğretmen Serdar Sandal’a öğrencileri birer buket çiçek verdi.  “Bizim çıktığımız yol hizmet yolu” diyerek söze başlayan Sandal şunları söyledi:

“Bayraklı’nın temel sorunlarıyla ilgili dersimizi yıllardır çalışıyoruz. Bu konuda çok hazırlıklıyız. Bu ilçeyi bazı siyasi hesaplarla 2009 yılında masa başında kuranlara inat doğru çözüm yolları üretiyoruz. Bayraklı’yı önümüzdeki süreçte sadece Türkiye değil, dünya çapında marka kent haline getirme hedefimiz var. Bayraklımızı, Bornova’nın, Karşıyaka’nın ve Konak’ın gölgesinden çıkaracağımızın müjdesini şimdiden veriyorum. Çok önemli projelerle yola çıktık. Demiryolunu yerin altına alacağız, Bornova ve Laka derelerimizi Eskişehir’deki Porsuk Çayı gibi yapacağız. Smyrna Meydanı’nı yenileyip kente bir meydan kazandıracağız ve antik kenti turizmin hizmetine sunacağız. Göçle kurulan mahallerimizde yaşanan derdi tasayı da iyi biliyoruz. O nedenle bu bölgelerimizde kentsel dönüşümle ilgili meseleyi ivedilikle ele alacağız.  Halkımızın yanında durarak bu konuyu çözüme kavuşturacağız. Tüm bunları yapabilmek için de arkamızda büyük bir desteğe ihtiyaç var. O destek de İzmir Büyükşehir Belediyesi olacak.  Orada da Tunç gibi bir başkanımız var. Büyükşehir Adayımız Tunç Soyer ile görüştük ve Bayraklımız için birçok projenin sözünü şimdiden aldık. Bizim seçim kazanma kaybetme kaygımız yok. Seçim meselesini çoktan kapattık. Kendimize hedef koyduğumuz yüzde 60’ı bile geçeceğimize inanıyoruz. Çünkü biz, toplumun tamamıyla kucaklaşıyoruz. Ve 31 Mart’ta Bayraklı’dan öyle bir çığlık öyle bir ses istiyoruz ki, buradan öyle bir tokat vuralım ki Ankara’dan bu ses duyulsun”.
 
ÖZKANLAR PAZARYERİNİ 3 GÜNDE ÇÖZDÜK

Mansuroğlu mahallesinde uzun süredir sorun olan Özkanlar Pazaryeri meselesini sadece 3 günde çözdüklerini de belirten Sandal, yapacakları yeni pazaryerinin görüntülerini açılışa katılan vatandaşlara gösterdi. Tüm mahallelere aynı pazaryeri projesini uygulayacaklarını belirten Sandal “Vatandaşlarımızın ihtiyacı olan hizmetleri geciktirmeden sunacağız. İşte Özkanlar pazaryeri. 3 günde bu sorunu çözdük. Üstelik sırf pazaryeri değil, yeraltı otoparkı, kreşi, işsizle mücadele merkezi, konferans salonuyla bir kompleks yapacağız. Bütün mahallerimize bu pazaryerinin aynından yapacağız” dedi.
 
SERDAR SANDAL İLE BAYRAKLI’YA BAHAR GELECEK

Kemalpaşa ilçesindeki programdan çıkarak Bayraklı’ya gelen CHP İzmir il Başkanı Deniz Yücel “Bugün buraya Kemalpaşa ilçemizdeki programımızdan geldik. Gördüm ki Kemalpaşa’da da Bayraklı’da da bahar gelmiş. Sizin sevginiz sizin inancınız bu baharı getiriyor. Bugün CHP’li sosyal demokrat belediyeciliği Bayraklı’da devam ettirecek çok değerli bir isim, Sayın Serdar Sandal 31 Mart’ta bu nöbeti devralacak. Eğitimci kimliğiyle, geçmişiyle, duruşuyla, aile yaşantısıyla, partimizdeki emeğiyle Bayraklı’da baharı getirecek, çiçekleri açtıracak.  Büyükşehir’de Tunç Soyer, Bayraklı’da Serdar Sandal ile İzmir’e gelen bahar tüm Türkiye’ye yayılacak” dedi.
 
YÜZDE 60 İLE REKOR KIRACAĞIZ

CHP Bayraklı ilçe Başkanı Cemalettin Alper de Bayraklı halkının bugüne kadar tüm oyunları bozduğunu belirterek “2009 yılında Adalet ve Kalkınma Partis’nin birtakım siyasi oyunlarla sınırlarını çizdiği Bayraklı’da, halk bu oyunları bozdu. Hevesleri kursaklarında kaldı. Şimdi de Bayraklı’da halk rüzgarı var, Serdar Sandal rüzgarı var. Pırıl pırıl, çalışkan, üretken ve eğitimci başkan adayımıza hep birlikte sahip çıkacağız. Bayraklı’da yüzde 60 gibi rekor bir oyla seçimi alacağız ve kimseyi ötekileştirmeden herkese eşit hizmet ederek bunun karşılığını göstereceğiz. Bayraklı’da halk kazanacak” dedi.
 
SANDIKLARIN PATLAMASINA AZ KALDI

İyi Parti Bayraklı İlçe Başkanı Erdinç Çobanoğlu da “Birileri ‘Cumhur ittifakı’ diye bir şer çetesi kurmuşlar, karşılarında kimse durmasın istiyorlar. Bize de ‘Niye CHP ile ittifak yaptınız’ diye soruyorlar. Biz vatan millet sevdalısı, Mustafa Kemal’in yolunda giden herkesle ittifak yapar, beraber yol yürürüz. Bayraklı’da da ahlaklı, vicdanlı pırıl pırıl bir belediye başkan adayımız var. Tüm gücümüzle bu dürüst insanın kazanması için çalışıyoruz. Sandıkların patlamasına az kaldı” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.