CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ SINDIR ROZET TAKTI

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ SINDIR ROZET TAKTI

CHP’li Sındır rozet taktı, “ailemiz büyüyor, partimiz iktidara yürüyor”

A+A-

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Bergama İlçe Örgütü’nce düzenlenen üye katılım töreninde, yeni üyelere rozet taktı, yaklaşan kongreler öncesi partililerine seslendi.

Sındır, “ailemiz sizlerle büyüyor, partimiz adım adım iktidara yürüyor. Kongre süreçlerinin öncesinde ve sonrasında küskünlüklere, kırgınlıklara asla yer vermeyeceğiz. 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde Türkiye CHP iktidarının provasını yaptı. Türkiye CHP iktidarına, CHP de iktidara hazır” dedi.

NATO Parlamenter Asamblesi Bilim ve Teknoloji Üyesi olan ve hafta başından bu tarafa Amerika’daki toplantılarda TBMM’yi temsil eden Milletvekili Sındır, Türkiye’ye dönüşüyle birlikte ayağının tozuyla Bergama’daki üye katılım törenine katıldı.  Törende yeni üyelere rozetlerini İzmir Milletvekili Kani Beko ile birlikte takan Sındır, tören sonrasında Bergama’nın Pireveliler Köyünden hemşerileriyle buluştu, vatandaşların taleplerini ve sıkıntılarını dinledi.

“ÇOĞULCU DEMOKRASİ İÇİN OLMAZSA OLMAZDIR!”

Üye katılım töreninde toplumun tüm kesimlerinden, farklı mesleklerden insanların CHP’ye üye olduğunu belirterek sözlerine başlayan Sındır, “Bugün burada çiftçisinden – doktoruna, işçisinden – avukatına, emeklisinden - esnafına toplumun tüm kesimlerinden ve farklı meslek kollarından vatandaşlarımızın olduğu özellikle de gençlerin ağırlıklı bir şekilde yer aldığı üye katılım töreni gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin aydınlık geleceğine inanan insanların yol arkadaşımız olmasından gurur duyuyoruz. Siyaset sadece siyasetçilerin eline bırakılamayacak kadar önemlidir. Toplumun tüm kesimlerinin siyasette temsil edilmesi, siyasette var olması çoğulcu demokrasi için olmazsa olmazdır. Siyaset halka, topluma yapılır. Yeni katılan üyelerimizle birlikte ülkemizin aydınlık geleceğine birlikte yürüyeceğiz. Yeni üyelerimizle birlikte artık daha güçlüyüz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde birbiriyle kucaklaşan, kaynaşan, parti kültürünü yaşatan bir anlayışla hedeflerimize kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz” dedi.

“KÜSKÜNLÜKLERE KIRGINLIKLARA YER VERMEYECEĞİZ”

CHP’nin parti kültüründe kişilere değil partiye karşı aidiyet duygusun önemli olduğunu ifade ederek sözlerine devam eden Sındır, “CHP’nin bir asırlık parti kültüründe kişilere değil partimize karşı aidiyet duygusu vardır. Tersi bizim için bir felakettir. Bizim rozetimiz, programımız, dünyaya bakışımız, ülkemizin sosyal ve ekonomik gelişmesine bakışımız, Cumhuriyet ilke ve değerlerine bakışımız birdir, aynıdır. Bu değerlere inanmış ve yaşamımızı bu değerlere bağlamış kişileriz. Parti içerisinde yapacağımız seçimler demokrasi gereğidir. Coşkuyla, heyecanla seçimlerimizi gerçekleştireceğiz. Kongre süreçlerinin öncesinde ve sonrasında küskünlüklere, kırgınlıklara asla yer vermeyeceğiz. Bu kongrelerimizde partimizi iktidara taşıyacak kadroları seçecek; demokrasimizde, laik ve sosyal hukuk devletimizde derin yaralar açan siyasal anlayışa son vereceğiz. Tarımı bitiren, esnafın sorunlarını görmezden gelen, emeklinin sıkıntılarını umursamayan, memuru yok sayan, işçinin, emekçinin taleplerine karşı üç maymunu oynayan siyasal anlayışı alaşağı edecek parti kadrolarımızı belirleyeceğiz. Tüm üyelerimiz, yöneticilerimiz bu hassasiyetle davranmalı kongreler sürecinde partimize zarar verecek söylem ve hareketlerden kaçınmalı. Ülkemizin uçurumun kenarında olduğunu unutmamalıyız” dedi. Programına Bergama Pireveliler Köyünde devam eden Sındır, vatandaşlarının taleplerini dinledi, üretimde ve bölüşümde uygar dünyanın gerisinde kalan Türkiye’yi hak ettiği yere CHP iktidarında yeniden taşıyacaklarını söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.