CHP'Lİ GÜMRÜKÇÜ ÇİĞLİ’DE DÖNÜŞÜM VİZYONUNU AÇIKLADI

CHP'Lİ GÜMRÜKÇÜ ÇİĞLİ’DE DÖNÜŞÜM VİZYONUNU AÇIKLADI

Millet İttifakının Çiğli Belediye Başkan Adayı Utku Gümrükçü, İzmir’de görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

A+A-

Çiğli ile ilgili projelerini açıklayan Gümrükçü 31 Mart seçimlerinin Çiğli için bir değişimin başlangıcı olduğunu söyledi.   Gümrükçü: “Gençliğin verdiği enerji ile ve Çiğlililerden aldığımız güçle Çiğli’nin önemli sorunlarına çözüm getireceğiz” dedi.

‘ASLA ALAMAZLAR’ DEDİKLERİ YERLERDE CHP’YE TEVECCÜH VAR

31 Mart seçimlerinin Türk siyasi hayatının en önemli seçimlerden biri olduğunu söyleyen Gümrükçü: “ Bu yerel seçim Tek Adam rejiminin 3. Raundu. Türkiye’yi iktidar partisi yönetiyor ama nasıl yönettiği maalesef ortaya. Bir yanda ekonomik kriz, bir yanda anti- demokratik uygulamalar. Bu seçim Türkiye’deki tüm muhalefet gruplarının bir araya gelerek büyük bir toplumsal değişim ve dönüşümü başlatacağı bir süreç. Bu süreci yerel yönetimlerden başlatarak genelde bir değişimi başlatmak zorundayız. Ben 37 yaşındayım. 18 yaşında CHP’ye üye oldum, 20 yıldır siyasetin içindeyim. Türkiye ortalamasına göre 30 yıl daha siyaset yapabilirim. Ben kendime 20 yıllık bir hedef koydum ve 2 dönem Çiğli’de Belediye Başkanlığı yapmak istiyorum. En son İl Başkanlığına aday olduğumda sizlerle böyle toplu olarak bir araya gelmiştik. Şimdi bu süreçte dikkat ederseniz tabandan gelen adaylar var. İzmir’de pek çok adayımız ya meclis üyesi, ya ilçe başkanı… Yani örgütün içinden gelen, örgüte emek vermiş,  ter dökmüş, tabandan gelen adaylarımız var. Kamuoyunda ‘asla alamazlar’ denilen yerlerde CHP’ye büyük bir teveccüh var. İzmir’de otuzda otuz yapacak güçte ve heyecandayız.

Çiğli’nin darbe mağduru bir kent olduğunu söyleyen Gümrükçü: “1980 darbesi ile iki büyük darbe almış. Hem belediyesi kapatılmış hem de havaalanı elinden alınmış. Köylerin zamanda Çiğli’ye bağlanmasıyla oluşan Çiğli’de bu yüzden imar ve altyapı sorunları başta geliyor. Derme çatma bir ilçe oluşmuş. 9 mahallemizde imar sorunları var, 1 mahallemizde Bakanlığın onayladığı bir kentsel dönüşüm var. Önceliğimizi hızlıca bu imar sorunlarının çözümüne ayıracağız. 14 km sahil şeridimiz var ama bir karışını kullanamıyoruz. Türkiye’nin tuzunun dörtte biri burada üretiliyor. Özel sağlık kurumları, üniversitesi, hastanesi, kuş cenneti ile aslında her şeyin olduğu ama verimli kullanamadığımız değerlerimiz var. Güç birliği içinde büyükşehrin de desteği ile bu değerlerimizi kullanarak Çiğli’de büyük bir sosyal değişim ve dönüşümü başlatacağız” dedi.

ANKET SONUÇLARI:  YÜZDE 69,5

Yapılan son anketlerde yüzde 69,5 oranında bir oya sahip olduklarını vurgulayan Utku Gümrükçü: “Bu 12 Mart tarihli bir anket. Biz seçime kadar bunu yüzde 70 yapmak istiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi, Anadolu topraklarında bir sosyal değişimi, bir sosyal dönüşümü başlatmış ve bunu başarmış bir partidir. Şimdi aynı sosyal dönüşümü Çiğli’de yapacak olan da Cumhuriyet Halk Partisidir” dedi. Metropolün en genç adayı olduğunu vurgulayan Gümrükçü: “Gezinin mizahi yönünü alan, daha pozitif bir kampanyayı, ‘Gülümseyen Çiğli’yi’ oluşturduk. Sayın Genel Başkanımızın da çok beğendiği ve takdir ettiği bir kampanya oldu. Belediyeyi de ‘Gülümseyen Çiğli’ hedefiyle yeniden şekillendireceğiz. Müdüründen şoförüne herkesin bu anlayışı benimsediği bir kurumsal dönüşümü başlatacağız. Vatandaşların en çok söylediği şey şu: ‘Ben belediyeye geldiğimde derdimi başkana anlatabilecek miyim?’ Eğer vatandaş derdini anlatmak için başkanı görmek istiyorsa orada bir sorun vardır. Biz aktif bir çağrı merkeziyle, gelen çağrıyı alıp sonuçlandırıncaya denk takip eden bir sistemi hayata geçireceğiz. Aynı zamanda engelli vatandaşlarımıza yönelik çağrı merkezimiz de olacak. Mahalle muhtarlarının yanında birer belediye çalışanı koyarak hizmet noktamızı arttıracağız. Kiosk noktaları ile belediyeye gelmeden vatandaşın ödemesini yapabileceği teknolojik bir altyapı kurma hedefimiz var. Semt pazarları haftanın 1 günü kuruluyor, 6 gün boş kalıyor. Haftanın her günü işleyen, içinde bebek bakım odasıyla, ibadethanesiyle, kültür etkinliklerinin yapılabileceği pazaryerleri inşa edeceğiz. Üretici Kooperatiflerinin ürünlerini burada satabileceği alanlar oluşturacağız. “Engelsiz bir Çiğli” hedefimiz var ama kısa vadede hemen hayata geçiremeyiz. Ama engelsiz noktalar yaratarak bu soruna en hızlı çözümleri getireceğiz” dedi.

Emekli Evi projesiyle Çiğli’de yaşayan vatandaşlar için sosyal alanlar oluşturacaklarını söyleyen Gümrükçü: “Burada vatandaşlarımızın ucuza çay- kahve içeceği, bir kadın kuaförü ve erkek berberinin orada hizmet vereceği alanlar oluşturacağız. Tüm ibadethanelerimize belediye eliyle dokunuşlar yapacağız. Tarihte tüm ilerlemeler kadın eliyle olur, kadınların katılımıyla olur. Biz de kadınların ekonomik bağımsızlıklarını kazandıkları, ürettikleri ürünler ile iş yaşamına katıldıkları bir Çiğli oluşturacağız. Üretici Kadın Kooperatifleri bu yüzden çok önemsediğimiz projemiz. Kadına yönelik şiddet ve cinsel istismar konusunda eğitimler vereceğiz. Bakıma muhtaç hastalar için bakım hizmeti ve ambulans hizmetlerini iyileştireceğiz.  Çiğli Kent Konseyini hayata geçirip mahalle meclisleri ve STK’ların da katılımıyla demokratik bir zeminde yönetimde katılımcı bir anlayışı oturtacağız. Tüm mahallelerimizde spor kulüpleri kurup, var olanları da destekleyeceğiz. Çiğli Belediyespor sadece futbolla anılan bir kulüp olmayacak. Başka branşlarda da yarışan ve madalyalar kazanan bir kulübümüz. Farklı branşlarda da faaliyetlerini sürdürmesini hedefliyoruz.

TURİZMDE ÇİĞLİ’Yİ MARKA HALİNE GETİRMEK İSTİYORUZ

Çiğli’de önemli bir turizm altyapısı olduğunu söyleyen Gümrükçü: “Çiğli’nin havacılık ile ilgili mazisine vurgu yapan bir Havacılık Müzesini oluşturmak istiyoruz. Ayrıca Tematik bir park olarak ‘Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni hayata geçireceğiz. Çiğli Kuşcenneti Festivalini hayata geçirip uluslar arası bir festival ile bölgeyi ilgi odağı yapmak istiyoruz. Çiğli 30 yıldır İzmir’in çöpünü çekiyor. Artık sürecin sonuna geldik. Mevcut çöpten elektrik üretecek tesis test aşamasında. Büyükşehir Belediyemizin de projeleri var.  Umuyorum ki bu yaz Çiğli’de çöp kokusu çekmeyeceğiz. Özetle; Hizmet edeceğiz, gönül kazanacağız ve sonunda Gülümseyen Çiğli’yi yaratacağız.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.