CHP'Lİ POLAT: “DEMOKRASİYE UZANAN KİRLİ ELLERE İZİN VERMEYECEĞİZ”

CHP'Lİ POLAT: “DEMOKRASİYE UZANAN KİRLİ ELLERE İZİN VERMEYECEĞİZ”

CHP’li Polat, 23 Nisan dolayısıyla yayınladığı mesajda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da demokrasi, hak ve özgürlükler ile cumhuriyetin temel kazanımlarına sahip çıkacaklarını vurguladı.

A+A-

 

 

TBMM Çevre Komisyonu Üyesi ve CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, 23 Nisan dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da demokrasi, hak ve özgürlükler ile cumhuriyetimizin temel kazanımlarına sahip çıkacaklarını ifade eden Polat, “Onlara uzanan kirli ellere izin vermeyeceğiz. ‘Hak, hukuk ve adalet’ çağrımızdan vazgeçmeden, demokrasiyi yok etmek isteyenlere karşı duracağız. Ülkemize, cumhuriyetimize, demokrasimize ve geleceğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkacak, tam bağımsız bir ulus olarak yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZ BARIŞ İÇİNDE BİR DÜNYA KURACAK”

Polat yayınladığı mesajda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin kuruluşunun 99. yılını büyük bir coşku ve heyecanla kutladıklarını vurguladı. 23 Nisan 1920’nin Türk milletinin büyük bir azim ve kararlılıkla egemenliğini eline aldığı, tutsaklık zincirlerini kırarak, kendi tarihini yazdığı gün olduğunu ifade eden Polat, şöyle devam etti:

“Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, bu önemli günü ‘23 Nisan Türkiye milli tarihinin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır. Bütün bir cihan-ı husumete karşı kıyam eden Türkiye halkının, Türkiye Büyük Millet Meclisini vücuda getirmek hususunda gösterdiği harikayı ifade eder’ sözleriyle anlatmıştır. Atatürk, 23 Nisan’ı ülkemizin ve geleceğimizin sigortası olan çocuklarımıza bırakmıştır. Çocuklarımız yurdumuzun temeli, geleceğimizin güvencesidir. Çağdaş ve özgür ilkeler ışığında geleceğe yön verecek olan çocuklarımız, inanıyorum ki bu değerli armağanı, aynı ruh ve inançla ileriye taşıyacaklardır. Bu doğrultuda çocuklarımız, müreffeh Türkiye’yi inşa edecek, barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli roller üstleneceklerdir.”

“DEMOKRASİYE UZANAN KİRLİ ELLERE İZİN VERMEYECEĞİZ”

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da demokrasi, hak ve özgürlükler ile cumhuriyetimizin temel kazanımlarına sahip çıkacaklarını vurgulayan Polat, “Onlara uzanan kirli ellere izin vermeyeceğiz. ‘Hak, hukuk ve adalet’ çağrımızdan vazgeçmeden, demokrasiyi yok etmek isteyenlere karşı duracağız. Ülkemize, cumhuriyetimize, demokrasimize ve geleceğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkacak, tam bağımsız bir ulus olarak yolumuza devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.