CHP'Lİ SELVİTOPU SEYDİŞEHİRLİLERİ ZİYARET ETTİ

CHP'Lİ SELVİTOPU SEYDİŞEHİRLİLERİ ZİYARET ETTİ

Karabağlar Belediye Başkanı, aynı zamanda CHP Karabağlar Belediye Başkan Adayı Muhittin Selvitopu, Seydişehir Çavuşlular Derneği’ni ziyaret ederek, projelerini anlattı.

A+A-

 

Seçimlerden sonra siyaset biter hizmet başlar diyen Selvitopu,  “Bize tekrar bu emaneti verirseniz, kentimizi daha da geliştirmek için çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız” dedi.

Karabağlar’daki Konyalıların yoğunlukta yaşadığı Peker Mahallesi’nde bulunan dernek lokaline CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız ile birlikte gelen CHP Karabağlar Belediye Başkan Adayı Muhittin Selvitopu’nu, Konyalılar Vakfı Başkanı ve Meclis Üyesi Mehmet Aydoğan ile meclis üyesi adayları, muhtarlar da yalnız bırakmadı.

Başkan Bağcı,  “Selvitopu, fahri hemşehrimizdir”

Dernek Başkanı Efrayim Bağcı’nın Muhittin Selvitopu’nu Fahri Konyalı ilan ettiklerini söylediği açıklamanın ardından söz alan KONVAK Başkanı Mehmet Aydoğan, Türkiye’de Konya’nın dışında en çok Konyalı’nın yaşadığı kentin İzmir olduğunu ve İzmir’de de Konyalıların yaşadığı en çok ilçenin Karabağlar olduğunu söyledi. En çok Konyalı’nın Peker Mahallesi'nde yaşadığını hatırlatan Aydoğan, “Ben buraya bir nevi Konyalıların kalbi diyorum. 5 yıldır Muhittin Bey ile beraber çalışıyorum. Yaptığımız en önemli iş,  Karabağlar’ın imar planlarını bitirmek oldu. Gücümüz yettiği ölçüde de siz değerli hemşehrilerimize de destek olduk. Başkanımla beraber bir çok insana dokunduk. Yine oylarınızı verirseniz Başkanımızla beraberiz. Sizlere hizmet etmeye hazırız” dedi.

Yeni Zelanda’daki saldırıyı kınadı

Konyalıların hemşehrisi olmanın kendisi için onur olduğunu belirten Başkan Selvitopu, konuşmasına Yeni Zelanda da hayatını kaybeden Müslümanlara da Allah’tan rahmet dileyerek başladı ve böyle şiddetleri, ret ettiklerini, kınadıklarını ve lanetlediklerini söyledi.

5 yılda neler yaptık

Karabağlar ile ilgili 5 yıllık süreçte yaptıkları çalışmaları da anlatan Başkan Selvitopu, hayallerindeki gelişen ve modernleşen Karabağlar’ı yaratmak için öncelikle plan ve projelerini yapmak gerektiğini,  bunu da emek ve alın teri dökerek yaptıklarını söyledi. İlçede yaptıkları sosyal faaliyetlere de değinen Başkan Selvitopu, bu yardımları yaparken sağ elin verdiğini sol elin görmeyeceği şekilde hassasiyet göstererek hareket ettiklerini söyledi. Okulların bakım onarım, yoksul 1400 aileye sosyal destek kartı,1500 öğrenciye KARBEM’de ücretsiz eğitim verdiklerini belirten Selvitopu,  yeni dönemde de semt ve kültür merkezleri sayısını arttıracaklarını söyledi.

Camilerin bakım, onarımlarını yapıyoruz

İlçede taziye evi sayısını yaygınlaştıracaklarını de belirten Başkan Selvitopu ayrıca,  Karabağlar’da bulunan camilere bakım, onarım, temizlik hizmetleri verdiklerini, avlulara güneşlik yaptıklarını, tüm vatandaşların tertemiz ortamlarda ibadet yapmasını istediklerini söyledi. 5 yıllık süre içersinde sokakların büyük çoğunluğunu yenilediklerini de belirten Selvitopu, bu süreçte de yapılmayan sokakları ve yolları yapacaklarının altını çizdi.

Çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız

Seçildikten sonra siyasetin bitip yeniden hizmetin başlayacağını belirten Başkan Selvitopu,”İlçemize ne kadar iyi şey yaparsak en büyük mutluluk budur. Bu kendi insanımıza kentimize olan saygıdır. Siyaseti de bu amaçla yapmamız lazım. Geçtiğimiz 5 yıllık süreçte bu emaneti iyi taşıdık. Başımız öne eğmedi. İkinci 5 yıllık süreçte de bu emaneti bize tekrar taşıyın derseniz, sizlere layık şekilde taşıyacağız. Kentimizi de geliştirerek, çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız” dedi.

CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız ise, Hz. Mevlana’nın hoşgörüsünün Karabağlar’da da egemen olduğunu belirtti ve bundan sonra da huzur, barış ve sevginin ilçede devam etmesini diledi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.