CHP'Lİ SOYER VE KILIÇ MARDİNLİLERLE BULUŞTU

CHP'Lİ SOYER VE KILIÇ MARDİNLİLERLE BULUŞTU

CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer ve Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç, İzmir Mardinliler Federasyonu’nda bir araya geldi.

A+A-

31 Mart seçimleri sonrası Türkiye’deki kriz ortamının artacağına dikkat çeken Tunç Soyer, krizi İzmir’den birlik olarak aşacaklarını söyledi. Herkese eşit ve adil hizmet sunarak Buca’nın örnek olacağını söyleyen Erhan Kılıç ise, “Buca’yı dünyanın en iyi 50 belediyesi içinde yer almasını sağlayacağız” dedi.  

Millet İttifakı’nın Cumhuriyet Halk Partili İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer ve Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç, İzmir Mardinliler Federasyonu’nun konuğu oldu. Federasyon binasında gerçekleştirilen toplantıya Federasyon Genel Başkanı Ahmet Tunç ve CHP Eski Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak’ın yanı sıra, Mardinli hemşeri dernek başkanları katıldı.  

CEVABI SANDIKTA VERECEĞİZ 
İzmir Mardinliler Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Tunç, “Seçime az bir süre kala bize teşrif etmeniz bize şeref vermiştir. İzmir Mardinliler Federasyonu, olarak  her ne kadar siyasetten uzak olsak da; İzmir’de yaşayan 500 bin Mardinli hemşerimiz var.  Bu Mardinliler içerisinde parti içerisinde siyaset yapan çok değerli büyüklerimiz var. Biz, Mardinlilere kim ne kadar değer veriyorsa, ne kadar temsil ediyorsa ona destek veriyoruz. Bizim vatandaşlarımız bugün ülkemizde yaşananları görüyor. Ne kadar ses çıkarmasalar da sandıkta o cevabı vereceklerdir” şeklinde konuştu. 

HERKES İÇİN EŞİT VE ADİL HİZMET

Toplantıda konuşan CHP Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç, halkçı belediyecilik ilkesiyle herkesin eşit ve adil hizmet alabilmesi için çalışacağını söyleyerek, “Biz bir türkü ile yola çıktık. Bu türkü kardeşlik türküsüdür.  Bu kardeşlik türküsünü sizlerle birlikte söyleyeceğiz. Göreve geldiğim gün ilk iş olarak yakamdaki CHP rozetini çıkarıp Türk bayrağı rozetini takacağım. Bana oy versin vermesin bütün Bucalıların hizmetkarı olmaya geleceğim. Bize oy versin vermesin tüm vatandaşlarımız bizim velinimetimiz olacaktır. Buca’da halkçı belediyecilik nasıl yapılır göstereceğiz” dedi.

BUCA’YI DÜNYANIN İLK 50 BELEDİYESİ İÇİNDE YER ALMASINI SAĞLAYACAĞIZ

Buca’yı dünyanın örnek ilk 50 belediyesi arasına sokacaklarını ifade eden Kılıç, ”Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı bir miras var. Türkiye’yi muasır medeniyetler arasına çıkarmak. Biz bu mirası Buca’da ve İzmir’den başlayarak gerçekleştireceğiz.  Türkiye’nin yaşadığı krize karşın tüm dünyaya örnek bir belediyecilik anlayışıyla kentimizi hak ettiği refaha ulaştıracağız. Buca’yı dünyanın en iyi 50 belediyesi içinde yer almasını sağlayacağız. Tüm bunları sizlerle, hemşerilerimizle birlikte üreterek kalkınarak yapacağız” dedi.

MARDİN’İ İZMİR’E BENZETİRİM
Sözlerine Mardin ile İzmir’in iki kardeş şehir olduğunu ifade ederek başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, “Mardin’i İzmir’e benzetirim. İkisinin de tepesinde bir kale vardır, ikisinin de diller kardeştir. Bizleri ayrıştırmak için yürütülen siyaset, bize güç kaybettirmeye yarıyor. Yıllarca kardeşçe yaşadığımız bu topraklarda eğer başka partiye oy veriyorsam zilletsin, kalleşsin diye bir anlayışı yaymaya çalışıyorlar. Bu Türkiye’ye verilecek en büyük zarardır. Biz ayrıştıkça, içinde olduğumuz krizler bize daha çok tahribat verecek. Bizi ayıran değil bizi birleştiren sebeplerin farkına varırsak bu krizlerden daha az tahribatla çıkarız” şeklinde konuştu.

1 NİSAN’DAN SONRA ARTAN KRİZE KARŞI BİR OLACAĞIZ

Türkiye’deki kriz ortamının seçim sonrası artarak devam edeceğini söyleyen Tunç Soyer, İzmir’de kırsal kalkınmayla, turizmle, sanayi yatırımlarıyla birlik olarak krizin yarattığı ortamdan el birliğiyle çıkacaklarını ifade etti. Soyer, “1 Nisan’dan itibaren Türkiye, artan dolarla, işsizlikle etkileri daha da artan bir kriz ortamını yaşayacak. Biz İzmir olarak el ele vermek zorundayız. İzmir ne kadar çok İzmir etrafında birleşirse, gücümüz o kadar büyüyecek ve krizle o kadar kolay başa çıkacağız. Biz bir arada oldukça aşamayacağımız kriz yoktur” diye konuştu.  

AYRIŞTIRMAYA ÇALIŞANLARA CEVABI İZMİR’DEN VERMELİYİZ

Soyer’in ardından konuşan CHP Konak eski İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak ise, “Bizler Çanakkale  mevzilerde can verenlerin torunlarıyız. Atalarımız,  sen nerelisin  demeden bu vatan için canlarını verdi. Onların torunları olarak bizler; bizleri ayırmaya çalışanlara cevap vermeliyiz. Hiç kimsenin öteki olmadığını, Mustafa Kemal’in hayal etmiş olduğu yurttaşlık kardeşlik anlayışını ocu bucu demeden göstermek zorundayız. Bu cevabı İzmir’den vermeliyiz” ifadelerini kullandı.  

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.