CHP'Lİ YÜCEL'DEN AK PARTİ'YE TORBALI YANITI

CHP'Lİ YÜCEL'DEN AK PARTİ'YE TORBALI YANITI

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İçişleri Bakanlığı tarafından hakkında inceleme başlatılan, CHP'li Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'a yapılan saldırılara cevap verdi.

A+A-

İl Başkanı Deniz Yücel AKP'lilerin yaptığı niyet okumaktır. Sözlerin sahibi kimi eleştirdiğini açıkça ifade ediyor ama onlar Torbalı'da aldıkları seçim yenilgisinin acısını çıkarmak için işlerine geldiği gibi algılamak istiyorlar" dedi. Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü.

BU İŞLERİ BIRAKSINLAR İZMİR ADAYLARININ HEDEFİ İÇİN ÇALIŞSINLAR

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, AKP'nin İzmir'de  artık havadan nem kapmasına gerek yok. Seçim sürecinde yaptıkları yanlışların, attıkları iftiraların, İzmir'i ayrıştırmaya çalışmalarının ve CHP'yi terör örgütleriyle yan yana getirme çabalarının cevabını herhalde İzmirlilerden sandıkta almışlardır. Seçimler geldi geçti. Ne biz ilk kez kazanıyoruz İzmir de, ne de AKP ilk kez seçim kaybediyor. Şimdi İzmir için kavga etme zamanı değil, çalışma vaktidir. AKP'den de beklentiler  İzmir için çalışmaları, İzmir'in bekleyen projelerinin onayı için Ankara'da katkı koymaları yönündedir. İzmir'in bu beklentisini bir kez daha hatırlatmakta fayda var diye bunların söylüyorum. Umarım AKP yeni dönemde yine kavga ve terör üzerinden siyasi rant peşinde koşmaktan vazgeçer. Torbalı da yaptıkları gibi gündem ve hedef değiştirmeye çalışmayı bıraksınlar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayları Sayın Nihat Zeybekçi' nin koyduğu "AKP'yi İzmirlileştirme" hedefine ulaşmak için çalışsınlar.

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'un mazbata alım töreninde yaptığı konuşma ve sonrasında yaşananlara da değinen CHP İl Başkanı Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü.

HEDEF ERDOĞAN'I KANDIRMAK, BAŞARISIZLIĞI UNUTTURMAK

Şimdi gelelim Torbalı'da bir kaşık suda koparılmaya çalışılan fırtınaya. Torbalı'da yaşayan herkes bilmektedir ki, İlçede açık ara farkla belediye başkanlığı  seçimini kazanmış Sayın İsmail Uygur'a, AKP'nin belediye başkan adayı ve AKP'li yöneticiler tarafından yapılan sözlü saldırılar var. Torbalı'da seçim kampanyası süresince akıl almaz suçlamaların ve belediye başkanımızı terör örgütleriyle bir arada göstermek için, hatta bir terör üyesiymiş gibi göstermek için atılmış iftiraların ardı arkası kesilmedi. Üstelik bunu yapan kişiler Torbalı' da kapı kapı dolaşarak bu yalanlara ilçe halkını inandırmaya çalıştılar. Sayın İsmail Uygur her seferinde, kendisine ve partisine atılan bu iftiraların cevabını Torbalıların sandıkta vereceğini ve kendisinin de, seçimden sonra konuşacağını söylemiştir. Yani, Sayın Uygur'un kendisinin de ifade ettiği gibi, bu söylemlerinin muhatabı Torbalı'da kendisi hakkında her yerde yalan yanlış konuşan, iftiralar atan AKP'li yöneticilerdir. Sözün sahibinin, kimi hedef aldığını ve bu sözleri kime söylediğini açıkça ifade etmesine rağmen,hedefteki kişilerin ısrarla "bu sözleri bize değil, cumhurbaşkanımıza söyledi" diye tutturması tam bir korkaklık ve kendini kurtarma çabasıdır. Akıllarınca Torbalı ve İzmir'deki seçim başarısızlıklarını kendi liderlerine unutturacak ve yine kendi genel başkanları üzerinden farklı bir gündem yaratacaklar.  AKP'li yöneticiler Torbalı belediye başkanımız İsmail Uygur'u kullanarak,   İzmir'deki seçim başarısızlıklarını unutturacaklarını, kendi genel başkanlarını kandırabileceklerini sanmasınlar. Sayın Torbalı Belediye Başkanımız tecrübeli bir siyasetçi ve daha öncede bu görevi başarıyla yapmış bir isimdir. Kime ne söyleyeceğini gayet iyi bilir ve söyleminin hedefinde kim varsa açıkça ifade eder. AKP'nin hukukçu milletvekili de, Sayın il başkanı da bence niyet okumayı bıraksınlar, İzmir'de ve Torbalı'da seçimi neden kaybettikleri sorusunun cevabını arasınlar. Kaldı ki, Sayın İsmail Uygur'un konuşmasını bir hukukçu gözüyle izleyip incelediğimizde, konuşma içeriğinde hiçbir suç unsuru olmadığı açıktır.  İçişleri bakanlığının da olayın ne olduğunu, konuşmanın kimi hedef aldığı bilerek bir inceleme başlattığını sanmıyoruz. Eğer şimdiden bu türden hesaplaşmalara gireceklerse bilsinler ki, İzmir'de bu oyunlar tutmaz. Kinle, intikam duygusuyla seçim yenilgisinin acısını çıkartmak istiyorlarsa kendilerine, partilerine ve İzmir'e büyük kötülük yaparlar, bunu unutmasınlar.


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.