ÇİĞLİ HALK MECLİSİ'NDEN ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI ONUR EMRAH YILDIZ'A TEPKİ

ÇİĞLİ HALK MECLİSİ'NDEN ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI ONUR EMRAH YILDIZ'A TEPKİ

Çiğli Halk Meclisi'nden Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız'a tepki

A+A-

Çiğli Halk Temsilcileri Meclisi, Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız'a açıklamalarından dolayı tepki gösterdi.

Yapılan açıklamada şöyle denildi:

' Çiğli Belediyesi 10 Haziran Pazartesi günü ÇİBEL ve Çiğli Gıda şirketlerinde çalışan 147 işçinin işine son verdi. İşçiler işten çıkarıldıklarını akşam saatlerinde aldıkları bir kısa mesaj ile öğrendi. İşten atılan işçiler Çiğli Belediyesi önünde eylemlerini sürdürüyorlar. Bir yandan da işten çıkarmaların gerçekleştiği günden bu yana kamuoyunda işçilerin, “haklı nedenlerle” işten çıkarıldığına dair haberler yayılmaktadır. 

Bugün ise Çiğli Belediyesi resmi internet adresinden Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız'ın işten çıkarmalara dair yaptığı bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamanın başlığı "BİZ İSTEMEDİK, MECBUR BIRAKILDIK" Belediye başkanı açıklamada belediyedeki yanlış ve yersiz istihdam politikalarının Çiğli’de bu mecburiyeti doğurduğunu söylüyor. İşten atılan işçilere desteğimiz sürecektir'

Öte yandan Çiğli Halk Temsilcileri Meclisi işleten atılan işçilerle dayanışma için bugün belediye önündeydi. ÇHTM adına söz alan Emel Diril her seçim dönemi, düzen siyasetinin kapalı kapılar ardındaki pazarlıkları, kavgalarının bedeli emekçilere ödetilmek isteniyor diyen Diril sözlerine şöyle devam etti “Kendilerini haklı çıkarmak için işten atılan işçilerle ilgili yalan bile söylüyorlar. İşçi düşmanı bu anlayış ile birlikte mücadele edeceğiz” 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.