Ufuk TÜRKYILMAZ

Ufuk TÜRKYILMAZ

ETKİ TV Genel Yayın Yönetmeni
Yazarın Tüm Yazıları >

İNANIN İZMİR KÖRFEZİ KADAR KÖTÜ GÖRÜNÜYORSUNUZ

A+A-

KAVONOZUN İÇİNDEKİ PİS SUDAN HEPİNİZ SORUMLUSUNUZ

İNANIN İZMİR KÖRFEZİ KADAR KÖTÜ GÖRÜNÜYORSUNUZ

 

Halkın meclisinde elde pembe donlar, kimi elinde kavanozla kürsüde...

 

Hazırlanın arkadaşlar 'körfez kokuyor' diyerek sandallara binip olay yerinde hem de burnunu tıkayarak fotoğraf veren muhalefet...

 

(Sanki körfeze akan en büyük atık deresi İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binasının dibinden akmıyormuşcasına...Sanki devlet kendisi değilmiş, bu işten sorumlu değillermiş gibi... . 

 

************

 

Her gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'nın ilk açıklamasından biri olan  'İzmir'de körfeze gireceğim' diyen malumun tekrarı bir portre, bir belediye başkanı..

 

Ege Üniversitesi'nin raporlarına göre 1278 tane atık su deresi sanki İzmir Körfezi'ne akmıyormuş gibi davranan, daha öncekiler gibi İzmirlinin parasını alt yapıya, sokağa, caddeye, körfeze, parka, bahçeye harcayacağı yerde başka, başka mecralarda harcayan bir belediye başkanı....  

 

Geçtiğimiz yıl  koku nedeniyle sokağa çıkamayan çocuklara çevre ile ilgili resim sergisi düzenleyen ilçe başkanı. vs. vs vs..

 

HEM AVCILIK HEM ÇEVRE FUARI 

 

Bu arada  'bakın çevre ile ilgili neler yapıyoruz' denilerek bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi organizatörlüğünde başlayan çevre ve geri dönüşüm fuarı açılışı ve benzeri organizasyonlar, (Unutmadan fuarın organizatörlerinden diğeri aynı zamanda avcılık fuarları da düzenliyor. Anladığım kadarıyla çevre yani doğadaki canlıları öldürmek için tüfek, fişek vs fuarı)...

 

Yapmayın...!

 

KÖRFEZ KADAR KÖTÜ SİYASET YAPIYORSUNUZ

 

Evlatlarınızın, torunlarınızın, ananızın, babanızın, ailenizin seçmeninizin gözüne baka baka hem de toplum sağlığını ilgilendiren çok ama çok önemli bir konuda sadece şov yapıyorsunuz, sadece siyaset yapıyorsunuz. Kusura bakmayın ama körfez kadar kadar kötü görünüyorsunuz. Şunu unutmayın ki  Sayın Özgür Hızal'ın meclise getirdiği o pis sudan hepiniz sorumlusunuz.  

 

HİÇ Mİ TEPKİ VERMEZ İZMİRLİ BU KONUDA

 

Ben doğduğumdan bu yana, sen doğduğundan bu yana, evlatlarımız, torunlarımız, babalarımız, annelerimiz, onların anne ve babaları doğduklarından buyana körfez kirliliği ve beraberindeki koku ile hep şov, hep siyaset, boş söylem vardır İzmir'de.

 

Ve ne yazıktır ki ve ne üzücüdür ki hiç tepki vermez hani o aydın, demokrat, çevreci vs diye anılan İzmir, İzmirli bu konuda. Çünkü ceketi assam kazanırım mantığı ile gelmiştir belediye başkanları bu şehrin başına. Çünkü 'ben yönetemeyeceksem bana ne körfezden' diyen bir muhalefet olmuştur hep İzmir'de...Ne altyapı ne üst yatırımı koca İzmir'e. 

 

BETER OLUN DİYECEĞİM AMA

 

Hani 'müstehak hepinize, beter olun' diyeceğim ama içim acır kentlime. Duydunuz mu siz hiç denizine foseptik akan bir modern ülke, şehir, ilçe, hani b... ile yaşayan insan topluluğu.......

 

Hiç mi tepki vermez koca şehir kendisi için evlatları için bu vurdum duymazlığa. Hala şov mu izleyeceksiniz? Evlatlarınızın sağlığı yerine partilerinizi mi düşüneceksiniz?

 

Sayın Erdoğan,

 

Sayın Kılıçdaroğlu 

 

Bilmiyor mu? Duymuyor mu? partilerinin şehir yöneticilerinin İzmir'deki bu umarsız, boş siyasetini. 

 

İnanın, İzmir Körfezi kadar kötü görünüyorsunuz 

 

O kavanozun içindeki pis sudan hepiniz sorumlusunuz...Umarım bu sorumluluğunuzu İzmirli size geçte olsa hatırlatır....

 

 

 

 

Bu yazı toplam 2341 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.