İYİ PARTİ'DEN CEMİL TUGAY'A 'BELEDİYENİN NEDEN BORÇ TABLOSUNU AÇIKLAMIYORSUNUZ'

İYİ PARTİ'DEN CEMİL TUGAY'A 'BELEDİYENİN NEDEN BORÇ TABLOSUNU AÇIKLAMIYORSUNUZ'

İYİ Parti'den Cemil Tugay'a 'Neden belediyenin borçlarını açıklamıyorsunuz'

A+A-

Zafer Partisi İzmir İl Başkanı Naşit Birgüvi, Aziz Kocaoğlu döneminde başlatılan ve ihtiyaç sahibi ailelere süt desteği sağlayan “Süt Kuzusu” projesinin Tunç Soyer döneminde tedarik süreçlerindeki değişiklikler hakkında mevcut belediye başkanı Cemil Tugay’a seslendi. Naşit Birgüvi konu ile ilgili açıklaması ve Cemil Tugay’a yönelttiği sorularında şu ifadelere yer verdi:

 

Süt Kuzusu Bilmecesi

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aziz Kocaoğlu döneminde doğrudan temin ile S.S. Tire Süt Koop’tan Süt Kuzusu projesi için süt tedarik ediyor ve sağlıklı şekilde dağıtılıyordu. Ancak Tunç Soyer döneminde Neptün Soyer'in başkanlığını yürüttüğü İzmir Köy-Koop'un, süt üreticisi herhangi bir üyesi olmamasına ve sütlerin toplanmasında sütlerin döküleceği soğuk zincir süt tankları bulunmamasına rağmen devreye girip süt tedarik işini sahiplenmesiyle birlikte, proje sosyal yardım amacından çıkıp ticari bir boyut kazanınca, Sayıştay açık ihale şartı getirmişti. Sayıştay’ın ihale şartı getirmesinden bu yana, İzmir Büyükşehir Belediyesi halâ ihaleye çıkamamış ve aileler 5 aydır süt alamadıklarını ifade etmektedirler.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü’ne başvurulduğunda sağlıklı bilgi alınamamakta, projenin belirsiz olduğu belirtilmekte ve hatta çoğu zaman telefonlar dahi açılmamaktadır. 

 

Soyer’den her birim ve şubede olduğu gibi Süt Kuzusu projesinde de enkaz devralan Sayın Cemil Tugay’a kamuoyu önünde bir dizi soru sormak istiyorum:

 

  • Partinizin yüzlerce belediye başkanı paylaşmış iken, siz niçin bir önceki dönemden devraldığınız gelir-gider ve borç tablosunu iki ayı aşkın süredir İzmirliler ile paylaşmadınız?
  • Belediyenin, S.S. Tire Süt Koop’a 150 milyon lirayı aşan borcu var mıdır?
  • Neptün Soyer’in başkanı olduğu Köy-Koop belediyeye toplam ne kadarlık iş yapmıştır, hakkedişi kaç milyon liradır, süt tedarik taahhüdünü eksiksiz tamamlamış mıdır, belediyeden alacağı var mıdır?
  • Süt tedarik ihalesine aylardır niçin çıkılmamıştır?
  • Süt Kuzusu projesi belediyenin borç yükü ve artan maliyetlerden ötürü rafa mı kaldırılacaktır?
  • On binlerce anne adına soruyorum. İzmirlilerin gerçekleri bilmeye hakkı var. İzmir Büyükşehir Belediyesi aksayan her hizmette olduğu gibi İzmirli annelere karşı da mı ölü taklidi yapacaktır?

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.