İZMİR İTALYAN TİCARET ODASI BAŞKANI YENİDEN PİETRO ALBA OLDU

İZMİR İTALYAN TİCARET ODASI BAŞKANI YENİDEN PİETRO ALBA OLDU

İzmir İtalyan Ticaret Odası’nda yapılan genel kurulda mevcut başkan Pietro Alba’nın listesi yeniden seçilirken, yönetim kuruluna iki yeni üye girdi.

A+A-

Çimentaş'tan Paolo Bossi ve Rossi Grubundan Gianpaolo Goldoni, İzmir İtalyan Ticaret Odası yönetimine dahil oldu. Bu değişiklik ile birlikte yeni Yönetim Kurulu, Pietro Alba, Şahika Aşkıner, Paolo Bossi, Rebii Akdurak, Enrico Aliberti, Bülent Akgerman, Işın Yılmaz, Buket Kasalı ve Gianpaolo Goldoni isimlerinden oluştu.

Hazırladığı Yönetim Kurulu listesi ile genel kurulda yeniden aday olan İzmir İtalyan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Pietro Alba, seçimi kazanırken, sonrasında yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında da oy birliği ile başkanlık koltuğuna yeniden oturdu. Listesinde iki yeni isme yer veren Alba, Çimentaş’tan Paolo Bossi ve Rossi Grubundan Gianpaolo Goldoni’nin Oda’ya büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Genel kurul ve yönetime teşekkür

Başkan seçildikten sonra genel kurula bir konuşma yapan Alba, “İzmir İtalyan Ticaret Odası’nın yönetiminde bana yeniden güvendiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Birlikte iki yoğun ve önemli yılı geride bıraktık. Bu süre zarfında, derneğimizin önemini daha da artırmak için çok çalıştık.Bütün bunlar; İtalya ve Türkiye'deki etkinliklere, toplantılara, fuarlara, kültürel değişim projelerine aktif olarak katılan ve kişisel olarak ilgilenen Yönetim Kurulu üyelerimiz ve Genel Sekreter sayesinde mümkün olmuştur. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

 Türkiye ve İtalya için

2017 ve 2018'de geçirdiğimiz iki yılın kendilerine çok şey öğrettiğini ve kendilerine güvenlerini arttırdığını ifade eden Alba, “Yeni görevimin; tüm yerel ve İtalyan kurumların ve Türkiye’deki İtalyan yatırımcılarının aktif katılımını sağlayarak, İtalya’nın ve Türkiye'nin yararına olan tüm ticari ve kültürel girişimleri teşvik etmek olacak. Türkiye’nin içinden geçmekte olduğu zorlu süreci düşünürsek, İtalya’nın da bazı konulardaki sıkıntılarını göz önünde bulundurursak, iki ülke arasında artacak olan ticaret hacminin her iki ülkenin de yararına olacağı bir gerçek. Sizlerin de desteği ile bu hedef doğrultusunda çalışmayı sürdüreceğiz” diye konuştu. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.