İZMİR'DEN İMAMOĞLU'NA SANATSAL DESTEK

İZMİR'DEN İMAMOĞLU'NA SANATSAL DESTEK

CHP İZMİR İL BAŞKANI DENİZ YÜCEL "TÜM İZMİR'İ DAVET EDİYORUZ"

A+A-

Türkiye'nin ünlü ressam ve sanatçıları Millet ittifakının CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'na destek vermeye hazırlanıyor.  İzmirli tasarımcı ve ressam Esin Ener'in öncülüğünde ve Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığının katkılarıyla, 31 Mayıs Cuma günü İzmir Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde , "Her şey çok güzel olacak"  karma sergisi açılacak.

23 Haziran Pazar günü yenilenecek İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimi öncesinde, Millet ittifakının CHP'li adayı Ekrem İmamoğlu'na destek için Türkiye'nin dört bir yanında  destek kampanyaları düzenlenirken, İzmir'den de İmamoğlu'na sanatsal bir destek geliyor. Ekrem İmamoğlu'nun seçim kampanyasının sloganı olan "Her Şey Çok Güzel Olacak" adının verildiği bir karma resim sergisiyle, İzmir'den Ekrem İmamoğlu'nun seçim kampanyasına bağış desteği sağlanması amaçlanıyor.

GELİRİ İMAMOĞLU'NUN KAMPANYASINA BAĞIŞLANACAK.

Düzenlenecek resim sergisiyle ilgili konuşan CHP İzmir il başkanı Deniz Yücel, İzmirlilerin karma resim sergisini gezerek ve buradan satın alacakları eserlerle   Ekrem İmamoğlu'nun kampanyasına destek verebileceklerini ve ünlü ressamların özel eserlerini görebileceklerini ifade ederek, şunları söyledi.

Türkiye, YSK'nın seçmen iradesine yaptığı darbe ve iktidar baskısına boyun eğmesiyle demokrasi adına büyük bir yara almıştır. İstanbul seçimleri gerekçesiz ve hukuksuz bir şekilde iptal edilmiştir. Gelinen noktada hem bu durumu tespit etmek ve anlatmakla, hem de yenilenecek seçimlerde demokrasiye, adalete, hukuka ve seçmen iradesine sahip çıkarak yeniden halkın umudunu yükseltmekle yükümlüyüz. 23 Haziran'da Ekrem İmamoğlu'nun bu kez çok daha büyük bir farkla İstanbul büyükşehir belediye başkanı seçilmesiyle, bu umudun yeniden yeşereceğine hiç kuşkumuz yok. Buna inanan herkes bir şeyler yapmak, İstanbul seçimlerinde İmamoğlu'na destek vermek için bir arayışta. Bu bağlamda İzmirli sanatçımız Esin Ener'in fikri ve emeğiyle bir karma sergi düzenlenecek. Bu sergide Sayın İmamoğlu'nun kampanyasına destek vermek isteyen yüzlerce ressamımızın bağışlayacağı eserler sergilenerek, aynı zamanda satışa da sunulacak. Bizlerde destek vermek isteyen tüm İzmirliler için, İzmir'in çok sesliliğine, çok renkliliğine yakışan bu karma sergiye destek veriyoruz.  Aralarında dünyanın ve Türkiye'nin yakından tanıdığı Bedri Baykam, Nevin Güven, Ceylan Mutlu, Zeki Serbes gibi ressamlarımızın ve Uluslararası Plastik Sanatçılar Derneği üyelerinin de bulunduğu, 300'e yakın sanatçımızın yaklaşık 350 eseri "Her Şey Çok Güzel Olacak" isimli karma resim sergisiyle birlikte İzmirlilerle buluşturulacak. Burada yer alan eserler aynı zamanda satışa da sunulacak ve satışı yapılan her eserin bedeli Ekrem İmamoğlu'nun bağış kampanyasına yatırılacak. Elbette ki böylesine kıymetli sanat eserlerine bedel biçmek mümkün değil. Sanatçılarımızın bağışladığı bu eserlerin bedelleri sembolik olarak belirlendi. Sergimizde yer alacak eserlerimizin bedelleri, 50 lira ile 5 bin lira arasında değişen ücretlerde olacak. Yani sergiye gelecek her vatandaşımız bu değerli eserleri alabilecek ve kampanyaya destek olabilecek. Ama bizler elbette sadece eserleri satın almak için değil, tanınmış ressamlarımızın kıymetli eserlerinin yer aldığı karma sergiyi gezmeleri içinde, tüm İzmirlileri her şey çok güzel olacak karma resim sergisini görmeye davet ediyoruz.  Bu bağlamda bu karma serginin fikir sahibi Sayın Esin Ener'e ve sergiye resimlerini bağışlayarak destek veren tüm sanatçılarımıza çok teşekkür ediyoruz. İnanıyoruz ki, İzmirlilerin desteği ile birlikte her şey çok güzel olacak.

31 MAYIS - 10 HAZİRAN ARASINDA AÇIK KALACAK

Her şey çok güzel olacak karma resim sergisi, 31 Mayıs Cuma günü, Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde, saat 18.00'de açılacak. Sergi, 10 Haziran Pazartesi gününe kadar  gezilebilecek.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.