MENEMEN BELEDİYESİ'NDE İŞÇİ KIYIMI...CHP'DEN SERT TEPKİ

MENEMEN BELEDİYESİ'NDE İŞÇİ KIYIMI...CHP'DEN SERT TEPKİ

Menemen Belediyesi'nde işçi kıyımı. CHP'den sert tepki.

A+A-

Menemen Belediyesi'nde tam anlamıyla bir işçi kıyımı yaşanıyor. 5 bine yakın işçiyi belediye bünyesine alan belediyede şimdi de işten çıkarmalar başladı. Bu sabah itibariyle 200 işçinin işine son verildi. İşten çıkarmalara CHP Menemen İlçe Başkanlığı sert tepki gösterdi. Yapılan açıklamada 'Seçim bitti, maske düştü' denildi. CHP Menemen İlçe başkanı Hüseyin Özbey, Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan’ın işçi kıyımına tepki gösterdi. Özbey açıklamasında, “31 Mart yerel seçim sürecinde ‘işçi kardeşlerim’  diyerek

Menemen sokaklarını arşınlayan Pehlivan seçim sonrası işçilerin ekmeğine göz dikti. Seçimi kazanmak için belediyeyi ‘bankamatik’ memurlarıyla dolduran Pehlivan tasarruf’u işçiden, emekçiden değil bankamatikçilerden yapmalıdır.” dedi.

AKP’li Aydın Pehlivan, Menemen Belediyesi’nde işçi kıyımı başlattı. Bugün yaklaşık 300 kişinin iş akdinin feshedildiği ortaya çıktı. İşçi kıyımlarının artarak devam edeceği öğrenilirken CHP Menemen İlçe Başkanı Hüseyin Özbey’den konuya ilişkin açıklama geldi. 

MASKESİ DÜŞTÜ 

Aydın Pehlivan’a seslenen Özbey, “Her meclis toplantısında ‘işçi dostu’ olduğunu iddia eden Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, bugün maskesini düşürdü ve işçi kıyımına başladı. 31 Mart yerel seçim sürecinde ‘işçi kardeşlerim’ diyerek Menemen sokaklarını arşınlayan Pehlivan, seçim sonrası işçilerin ekmeğine göz dikti.  Seçimi kazanmak için belediyeyi  ‘bankamatik’ memurlarıyla dolduran Pehlivan, tasarrufu işçiden, emekçiden değil bankamatikçilerden yapmalıdır” dedi.

CHP Menemen İlçe Başkanı Hüseyin Özbey’in açıklaması şu şekilde;

“Basına ve kamuoyuna

Bugün Menemen Belediyesi’nde emeğiyle, alın teriyle çalışan yaklaşık 300 kişinin iş akdinin feshedildiğini üzüntüyle öğrendik. İşten çıkarmaların artarak devam edeceği iddialarının doğru olmamasını temenni ediyoruz.

Her meclis toplantısında ‘işçi dostu’ olduğunu iddia eden Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan bugün maskesini düşürdü ve işçi kıyımına başladı. 

TASARRUFU BANKAMATİKÇİLERDEN YAPIN! 

 

31 Mart yerel seçim sürecinde ‘işçi kardeşlerim’ 

diyerek Menemen sokaklarını arşınlayan Pehlivan, seçim sonrası işçilerin ekmeğine göz dikti.  Seçimi kazanmak için belediyeyi ‘bankamatik’ memurlarıyla dolduran Pehlivan tasarruf’u işçiden, emekçiden değil bankamatikçilerden yapmalıdır.

İşten çıkarılan emekçiler bilsinler ki, Cumhuriyet Halk Partisi Menemen ilçe örgütü emekçilerin her zaman yanında olacak ve onlarla kol kola, omuz omuza mücadele edecektir.

BU KIYIMA SON VERİN

Aydın Pehlivan’a çağrımızdır, 

Menemen için gece gündüz çalışan, alın teri döken işçiler başımızın tacıdır. Bu kıyıma son verin! 


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.