MENEMEN BELEDİYESİ'NDEN İZSU'YA BÜYÜK TEPKİ

MENEMEN BELEDİYESİ'NDEN İZSU'YA BÜYÜK TEPKİ

Pehlivan'dan yazılı açıklama

A+A-
Menemen Belediyesi, ilçede İZSU tarafından yapılan çalışmalar sonrası yollarda oluşan bozukluklara yaptığı açıklama ile sert tepki gösterdi.

Menemen Belediyesi Başkan Vekili Aydın Pehlivan, yaptığı açıklama ile İZSU'ya sert tepki gösterdi. Pehlivan ilçede İZSU tarafından yapılan çalışmalar sonrası düzenleme yapılmadığı ve Menemenlilerin mağdur edildiğine vurgu yaptı. 

İZSU tarafından açılan hendeklerin tüm Menemenlileri olumsuz yönde etkilediğini zor durumda bıraktığını ifade eden Pehlivan, Menemen'in Büyükşehir tarafından yapılan çalışmalar ile bir “Hendek” siyasetine hapsedilmek istendiğini söyledi. 

Menemen Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada;

Hepimizin bildiği gibi uzun süredir Güzel Menemenimiz İzmir Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan İZSU tarafından açılan hendeklerle boğuşmakta, işletme sahiplerimiz, esnaflarımız ve ikamet eden sakinlerimiz ortaya çıkan toz ve topraktan dolayı zarar görmekte ve zor günler geçirmektedir. Mayıs ayından itibaren hemşehrilerimizin hayatı toza, toprağa ve çamura kurban edilmiştir. 

Bununla beraber bu durum İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZSU tarafından bir siyasi hesap haline dönüştürülmüş, bütün iyi niyetimize, ikili görüşmelerimize rağmen yolların yapımı, taşlarının döşenmesi bir türlü yapılmamıştır. 

Kıymetli Menemenliler, 

Bütün girişimlerimiz, ısrarlarımız ve çalışmalarımız sonucunda görülmüştür ki;

Menemenimiz, İzmir Büyükşehir Belediyesi (İZSU) tarafından bir “Hendek” siyasetine hapsedilmek istenmektedir.

Menemen halkı aylardır toz yutmakta, çamurla ve yol tıkanıklıkları ile boğuşmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi bütün girişimlerimize rağmen herhangi bir düzeltme adımı atmamış, hemşehrilerimizin yaşadığı zorlukları ve çektiği çileyi  bilerek çözüme karşı maalesef kayıtsız kalmıştır.

Anlaşılan o ki yaşanan bu zor durum Menemen’e kesilen bir ceza ve Menemen halkına ödetilen bir fatura hüviyetindedir.

Onlar bizi görmezden gelebilir.

Onlar bizi “bozuk yollara” hapsetmek isteyebilir.

Ama bilsinler ki, biz Menemenliler ve Menemen Belediyesi olarak bütün halkımızla birlikte bu engeli de aşacağız.

Menemenliler zorluklar karşısında kenetlenmesini ve çaresizlikler karşısında birlikte mücadele etme azim ve kararlılığını gösterebilen kıymetli insanlardır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kazıp iş bitince bir türlü yaşanılır haline geri getirmediği yolları kendi irademizle ve öz kaynaklarımızla kapatacak, onların delik deşik edip bıraktıkları yolları biz yapacağız." ifadelerine yer verildi. 

Menemenlilere söz vererek engelleri tüm Menemenlilerle birlikte aşacaklarını ifade eden Başkan Vekili Aydın Pehlivan; 

Gündüz oturmayacak, gece uyumayacağız. Üzerimize hesap yapanların hesabını bozacağız. Önümüze konan engelleri hep birlikte aşacak, Menemen’e sırtını dönenleri, Menemenlileri görmezden gelenleri bundan sonra biz de hesaba katmayacağız.

Mayıs ayından itibaren yapımına başlanıp bir türlü eski haline getirilmeyen yollarımızı kendi kaynaklarımızla, kendi irademiz, kendi gücümüz ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte yapacağız.

Bizi toza-toprağa hapsetmek isteyenlerin hesabını bozacağız. Çalışma arkadaşlarımla birlikte Menemenlilerin yaşamını olumsuz etkileyen bu durumu sonlandırmak için taşlarımızı döşemeye başlıyoruz…

 Burada doğmuş, büyümüş, yuva kurmuş ve yine burada can verecek bir kardeşiniz olarak sizlere söz veriyorum. Menemen için gece gündüz çalışacağıma söz veriyorum. Bugün itibariyle “Biz bize yeteriz Menemen” diyerek ilk kazmamızı vuruyoruz. Hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

Allah’a emanet olun, kalın sağlıcakla.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.