SOYER VE KILIÇ'TAN BUCA ÇIKARMASI

SOYER VE KILIÇ'TAN BUCA ÇIKARMASI

CHP Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer ile birlikte Çamkule Mahallesi’ni ziyaret etti. 

A+A-

 Buca’da kardeşlik mesajları veren Erhan Kılıç, geri kalmış mahallelere pozitif ayrımcılık yapacağını ifade ederek “Sorunsuz bir Buca” sözü verdi. Öte yandan İzmir’in her yerine eşit hizmet götüreceklerini söyleyen Tunç Soyer ise,” Alsancak’ta Gündoğdu’da yaşayanlar daha mı çok İzmirli?  Yok öyle yağma orada ne varsa burada da o olacak” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Buca Belediye Başkan Adayı Avukat Erhan Kılıç, 31 Mart yerel seçimleri öncesi  çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Pazar mesaisi kapsamında CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer ve Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç;  Hakkarili yurttaşların yoğunluklu olarak yaşadığı Çamkule Mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Programa CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ, CHP Milletvekilleri Kani Beko, Hakkarililer Derneği Başkanı Mustafa Yıldız ve partililer katıldı.

İLK İŞ YENİ PAZARYERİ

Mahalle toplantısı öncesi Çamkule Pazaryeri turu atıldı. Pazarcı esnafı ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Tunç Soyer ve Erhan Kılıç, Bucalıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Pazaryerinin, İzmir’in en sefil pazaryerlerinden biri olduğunu söyleyen Soyer, vatandaşlara yeni pazaryeri sözü verdi.  

BUCA’DAKİ HAKKARİLİLER CHP DEDİ 

Program kapsamında ilk olarak kürsüye Hakkarililer Dernek Başkanı Mustafa Yıldız kürsüye geldi. Buca’da yaşayan Hakkariler olarak İzmir Büyükşehir ve Buca Belediyelerinde CHP’li adayların yanında olduklarını ifade etti. Yıldız, “İzmir tüm halkların bir arada yaşadığı kardeşliğin şehridir. Sizlerin başkanlığı İzmir’deki barış ve kardeşliğe katkı sağlayacaktır. Bizler, Buca’da yaşayan Hakkarililer olarak dostluk ve dayanışma duygularıyla hep yanınızda olacağız” şeklinde konuştu. 

KARDEŞLİK TÜRKÜSÜNÜ BUCA’DA HEP BERABER SÖYLEYECEĞİZ

Barış ve kardeşlik mesajlarıyla kürsüye çıkan Erhan Kılıç, siyasi hayatı boyunca hiçbir ayrışma içerisinde olmadığını, mücadele ettiğini ifade etti. Buca’da kardeşlik ortamının bozulmasına asla izin vermeyeceklerini söyleyen Erhan Kılıç, “Bizim şiarımız kardeşliktir. Biz tüm Türkiye’de Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı hiçbir ayrım gözetmeksizin kardeşlik üzerine bir türkü kurduk. Bu türküyü Buca’da yaşatacağız.  Kardeşlik türküsünü Buca’da hep beraber söyleyeceğizSiyasi hayatım boyunca barış ve kardeşlik için çalıştım. Faşizme karşı hep mücadele ettik. Bizler hiçbir zaman yetimin hakkını kimseye yedirtmeyeceğiz. Buca’da pazarda domates toplayanların, patates toplayanların hakkını kimseye yedirtmeyeceğiz. Adaleti, huzuru, barışı getireceğiz. Yoksulluğu, işsizliği yok edeceğiz” dedi.

SORUNSUZ BİR BUCA

Buca’da sosyal ve halkçı belediyeyi hayata geçirerek vatandaşla belediye arasındaki tüm duvarları yıkacaklarını söyleyen Kılıç, “Bizler, özellikle geri kalmış mahallelerimize pozitif ayrımcılık yapacağız. Bunu çok değerli Tunç Başkanımızla birlikte yapacağız. Tunç Başkanımızdaki heyecanı hepimiz görüyoruz.  Buca ile ilgili çok önemli projelerimiz var.  Metro projemiz var, rekreasyon projesi, cezaevinin kaldırılması, trafik sorunun çözümü, yağmur sorunu çözümü gibi projelerimiz var. Bana her zaman ulaşabilirsiniz. Sayısal bir belediye kuracağız. Sizin şikayetleriniz anında bir sisteme düşecek, o sorun çözülmediği sürece o sistemde bize kırmızı yanacak. Tunç başkanımızın önünde söz veriyoruz. Sorunlarınız çözülmezse bizi Tunç başkana şikayet edebilirsiniz. Size söz veriyorum.  Görev süremizde hiçbir ayrım gözetmeksizin her yere hizmet götüreceğiz. Sorunsuz bir Buca haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.

ALSANCAK’TA YAŞAYANLAR DAHA MI ÇOK İZMİRLİ?

Erhan Kılıç’ın ardından söz alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer söz aldı.  İzmir’in her yerine eşit ölçüde hizmet götüreceklerini söyleyen Soyer, “Buraları gezerken şunu düşündüm. Alsancak’ta Gündoğdu’da yaşayanlar daha mı çok İzmirli?  Sen ne kadar İzmirliysen sen ne kadar Hakkariliysen oradaki kardeşim de o kadar Hakkarili o kadar İzmirli. Yok öyle yağma orada ne varsa burada da o olacak. Bu memleketi böldüler, Bu memlekette sen ne kadar Müslüman’san ben o kadar Müslüman’ım. Sen ne kadar milliyetçiysen ben o kadar milliyetçiyim. Bizi bölmelerine izin vermeyeceğiz. Bölündükçe azalıyoruz.  Bizi ayrıştıran sebeplerden çok birleştiren sebepler var. Birleşirsek güçleniriz. İzmir’de demokrasiye sımsıkı sahip çıkmamız lazım. O zaman bu kentin yarattığı ekmek Alsancak’ta kalmayacak Buca’ya da gelecek” diye konuştu.

BUCALI KADINLARA PARA KAZANDIRMAZSAM BU İŞİ BIRAKIRIM

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Buca Belediyesi olarak gerçekleştirecekleri projeleri yurttaşlara anlatan Soyer, Buca’dan Türkiye’yi değiştirecek bir örnek model oluşturacaklarını söyledi. Bucalı kadınlara kooperatif sözü veren Tunç Soyer, “Seferihisar’da 7 kadınla kurduğumuz kadın kooperatifi 90 kişi oldu. Bugün yaptıkları turşulardan reçellerden dünyaya açıldılar. Kadınlarımız parayı büyüte büyüte ilerlediler. Bucalı kadınlarımız neden bunu üretip ev ekonomilerine katkıda bulunsunlar. Bene eğer bu kooperatifi açmazsam, size para kazandırmazsam, ekonominizi büyütmezsem bu işi bırakacağım” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından vatandaşlarla birebir görüşen Erhan Kılıç,  sevgi ve barış halayı çekti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.