TUNÇ SOYER ÇEŞME'DE..SOYER: ÇEŞME'DE ÖNCE ALT YAPIYI ÇÖZECEĞİZ

TUNÇ SOYER ÇEŞME'DE..SOYER: ÇEŞME'DE ÖNCE ALT YAPIYI ÇÖZECEĞİZ

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, Çeşme için önceliklerinin altyapı sorunu olduğunu açıkladı. 

A+A-

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, Çeşme'yi ziyaret ederek, Çeşme CHP Merkez Seçim Ofisi'ni açtı. Çeşme CHP Merkez Seçim Ofisi açılışına, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer'in yanı sıra, CHP İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır, Kani Beko, Özcan Purçu, Ednan Arslan da katıldı.

Tunç Soyer, Çeşme ziyareti sırasında, CHP Çeşme Belediye Başkan Adayı Ekrem Oran tarafından Otoban Alaçatı gişelerinde karşılandı. Seçim otobüsüyle Cumhuriyet Meydanı'na gelen Soyer, Ekrem Oran ve İzmir Milletvekilleri ile birlikte Çeşme Belediyesi'ni de ziyaret etti. Çeşme Belediye Başkan Vekili Banu Ayhan tarafından karşılanan Soyer ve beraberindekiler, kısa ziyaretin ardından bini aşkın partiliyle birlikte Çeşme çarşısında esnaf ve vatandaşlarla selamlaşarak, Çeşme Merkez Seçim Ofisi'ne kadar yürüdüler. 

Çeşme CHP Merkez Seçim Ofisi önünde kurulan sahneye, CHP İzmir Milletvekilleri, CHP Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ve eşi Nuriş Oran, CHP İlçe Başkanı Sait Kavasoğulları, İYİ Parti Çeşme İlçe Başkanı Volkan Evci, Belediye Mmeclis Adayları ile birlikte çıkan ve Çeşmeliler'e seslenen Tunç Soyer, Çeşme ile ilgili projelerini açıkladı. 

"3 yıl içinde yağmur suyu sorunu kalmayacak"

Çeşme'de öncelikle altyapıyı tamamlayacaklarını söyleyen Soyer, "Çeşme'nin hala yarısından fazlasının kanalizasyonu yok. Kanalizasyonu tamamlama sözünü buradan siz Çeşmeliler'e veriyorum. Çeşme'yi medeni bir altyapıya kavuşturmaya söz veriyoruz. İzmir'de yağmur suyuyla ilgili sıkıntının Çeşme'de de yaşandığını biliyoruz. 2019'da 100 kilometre daha yağmur suyu ayırma kanal çalışması yapacağız. Böylelikle İzmir'de 630 kilometreye ulaşmış olacağız. Önümüzdeki 3 yıl içinde İzmir'in ve Çeşme'nin yağmur suyuyla ile ilgili hiçbir problemi kalmayacak" diye konuştu. 

Kapalı pazar yeri ve otopark sözü

Çeşme'deki pazar yeri sorunu ile ilgili görüşlerini de açıklayan Soyer, "Çeşme'nin kapalı bir pazar yeri yok. Çeşme'de ve Alaçatı'da yapacağımız kapalı pazar yeriyle, hem pazarcımızın, hem de vatandaşımızın sıkıntısını çözeceğiz. Çeşmeliler hem kapalı pazar yerine, hem de otoparka kavuşacaklar" diye belirtti. 

"Gastronomi turizmi ile hikaye değişmeye başlayacak"

Çeşme'de turizm sezonunun kısalığı sorununa da değinen Tunç Soyer, "Çeşme, birkaç ay misafirlerini ağırlıyor. Ondan sonra yeni sezonu bekliyor. Biz, Çeşme'nin bu güzel güneşi, bu akvaryum kadar berrak denizi, bu yumuşak iklimi, bu kadim kültürü hayatımıza sokacağız. Turizmin o kadar çok enstrümanı var ki, sadece gastronomi desek, dünyada insanlar Akdeniz mutfağını, Akdeniz diyeti diye takip ediyorlar. Zeytinyağı ve sebze ağırlıklı bir mutfak. Zeytinyağını Uzak Doğu'da ilaç niyetine kullanıyorlar. Biz bunu turizm enstrümanına çeviremiyoruz. Olacak iş değil. Sadece Akdeniz mutfağı ile yapacağımız gastronomi turizmi, hikayeyi değiştirmeye başlayacak" diye konuştu. 

"Çeşme'de kongre merkezi yapacağız"

Çeşme'de butik kongre merkezi yapacaklarını açıklayan Soyer, "Bu kongre merkezi, dünyanın en prestijli organizasyonlarına ev sahipliği yapacak. Uluslararası ne kadar spor yarışması varsa, ne kadar uluslararası siyaset kongresi varsa, hepsine talip olacağız. Avrupa gençlik başkenti olacağız. Avrupa kültür başkenti olacağız. Aklınıza gelen ne kadar uluslararası organizasyon varsa, İzmir, Çeşme ev sahipliğini yapacak. Bunlar için mucizeler yaratmak gerekmiyor. Sadece kafayı kullanacağız, vicdanımızın sesini dinleyeceğiz, yatmayacağız, çalışacağız. Çok çalışacağız" diye anlattı. 

"Sağlığın turizmini mutlaka yapacağız"

Çeşme'de mutlaka termal turizmin yapılması gerektiğini de ifade eden Soyer, "EXPO'ya aday olduğumuzda temamız; 'herkes için sağlık' idi. Sağlık dediğimiz, sadece tıp, medikal değil. Oradaki sağlık; iyi yaşama hali. Çünkü bu topraklarda biz, iyi yaşama hakkına sahibiz. Temiz doğamızla, pırıl pırıl havamızla iyi yaşama halidir, sağlıktan kastedilen. Özetle, sağlığın turizmini mutlaka yapacağız. Sağlık turizmi hem tıp turizmini içeriyor, hem de termal turizmi içeriyor" şeklinde konuştu. 

"Sözler ve gözler yalan söylemiyorsa 31 Mart'ta kazanacağız"

Soyer, konuşmasını şöyle tamamladı; "Biz bu memlekette iyi, güzel ne yaşıyorsak, Cumhuriyetle, Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleriyle yaşıyoruz. Ama bunu hala anlamayan, bilmeyenler var. Onun için Türkiye'den öyle güçlü bir ses vereceğiz ki, Cumhuriyet'i ve Mustafa Kemal'i öyle güçlü anlatacağız ki, İzmir öncülük edecek. İzmir bütün Türkiye'yi arkasına takacak, yepyeni bir dünyaya taşıyacak. Biz bunu yapacağız. Sözleri ve gözleri görüyorum. Eğer sözler ve gözler yalan söylemiyorsa 31 Mart'ta kazanacağız."

"Hizmet bayrağını devraldım"

CHP Çeşme Belediye Başkan Adayı Ekrem Oran da yaptığı konuşmada, "15 yıl boyunca, partim için, bu ülkeyi kuran ve kurtaran Atatürk'ün partisi için, Lozan kahramanı İsmet Paşa'nın partisi için çalıştım. 'Biz milliyetçiliği duvarlara değil, Kıbrıs'ın dağlarına, Ege'nin karasularına, Afyon'un haşhaş tarlalarına yazdık' diyen Karaoğlan'ın partisi için çalıştım. Sizlerin takdiri ile sizin Eko'nuz oldum. Ben başkan olunca, parti farkı gözetmeyeceğim. Altı oklu rozetimi çıkardım. Al bayraklı rozetimi taktım. Herkese daha çok iş, herkese daha çok aş ve daha mutlu, daha güzel Çeşme için karşınızdayım. Hizmet bayrağını devraldım. Makamlar gelip geçici. Ben giderim, başkası gelir. Ama altı oklu bayrağımız Çeşme'den inmesin. Çeşme'de taş üstüne taş koyan herkese minnettarım" diye konuştu. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.