TUNÇ SOYER: FOÇA'DA HARİKALAR YARATACAĞIZ

TUNÇ SOYER: FOÇA'DA HARİKALAR YARATACAĞIZ

Foça Belediye Başkan Adayı Fatih Gürbüz için Gerenköy Mahallesi'nde hazırlanan seçim irtibat ofisi, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer tarafından açıldı.

A+A-

Miting havasında gerçekleşen seçim ofisi açılışında kalabalığa hitap eden Tunç Soyer, "Biz, kardeşim Fatih Gürbüz ile birlikte Foça'da harikalar yaratacağız" dedi.

Millet İttifakı'nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer ile Foça Belediye Başkan Adayı Fatih Gürbüz, Gerenköy'de büyük bir coşkuyla karşılandı. Açılışa gelen çok sayıda vatandaş ellerinde CHP ve İYİ Parti bayraklarıyla karşıladıkları Tunç Soyer ile Fatih Gürbüz'e sevgi gösterisinde bulundu.

GÜRBÜZ: "GERENKÖY KALKINACAK"

Şölen havasında geçen törende, CHP Foça İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım'ın açılış konuşmasının ardından söz alan  İYİ Parti Foça İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Bike ve  Gerenköy Belediyesi eski Başkanı Orhan Bora, Tunç Soyer ve Fatih Gürbüz için birer destek konuşması yaptı. Daha sonra alkışlar eşliğinde mikrofonu alan Foça Belediye Başkan Adayı Fatih Gürbüz projelerinden bahsederek, Gerenköy'ün kalkınacağını söyledi.

SOYER: "HEPSİNİ YAPACAĞIZ"

Fatih Gürbüz'ün konuşmasının ardından söz alan CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, Fatih Gürbüz'ün Gerenköy halkına proje bazında verdiği sözlerin tamamına kefil olduğunu söyledi.

Soyer, "Hiç kuşkunuz olmasın, Fatih kardeşimin söylediklerinin hepsini yapacağız" dedi ve ekledi: "Gerenköy Ovası'ndaki deşarj kanallarını mutlaka düzenleyeceğiz. Kanalizasyonsuz yapı bırakmayacağız. Altyapı yatırımlarını tamamladığımızda, Gerenköy daha yaşanabilir bir yer olacak. Önümüzdeki dönemde yağmur suyu ve deşarj sorunu olan tek bir nokta kalmayacak."

"HİÇBİRİMİZ BU YAŞAM SEVİYESİNİ HAK ETMİYORUZ."

Tarımın önemine değinen Tunç Soyer, "Derya içinde olup, deryayı bilmeden yaşayan balık misali yaşıyoruz bu topraklarda" diyerek sözlerine şöyle devam etti: "Bu coğrafyanın bize bahşettiği olanaklarla alakasız bir yaşam kalitesi seviyesinde yaşıyoruz. Tepemizde bu güneş, önümüzde bu akvaryum gibi deniz ve bu böylesine bereketli topraklar var iken hiçbirimiz bu yaşam seviyesini hak etmiyoruz."

"BU TAKTİRİ İLAHİ DEĞİLDİR,  TAKDİRİ İDARİDİR"

Tarımdaki potansiyeli harekete geçirmenin mümkün olduğunu söyleyen Soyer, "İlkokula giderken öğretmenlerimiz bize, Türkiye'nin dünyada kendi kendine yeten 7 ekonomiden biri olduğunu söylerdi. Peki bugün hangi noktadayız? Allah aşkına ne oldu da biz samanı, gübreyi, hayvanı, yeşil mercimeği ithal eder hale geldik. Büyük afetler, kuraklıklar mı yaşadık da bu noktaya geldik. Hayır. Bu taktiri ilahi değildir, takdiri idaridir. Yönetenler bizi böyle yönetiyorlar. Bunu tercih ediyorlar. Bizim yoksullaşıyor olmamızı zerre kadar umursamıyorlar. Sıkılmıyorlar, utanmıyorlar ve bize bunu layık görüyorlar. Biz de diyoruz ki, yerelden başlayarak bu hikayeyi değiştireceğiz, hak ettiğimiz yaşam seviyesine bu olanakları seferber ederek, kullanarak çıkacağız"

"O HİKAYEYİ ŞİMDİ  FOÇA İÇİN YAZACAĞIZ"

Verdiği çeşitli örnekler üzerinden Foça ile Seferihisar'ın birbirine konum olarak çok benzediğine işaret eden Tunç Soyer,  Seferihisar'da yazılan başarı hikayesine değinerek, şunları söyledi: "10 sene önce biz Seferihisar'da yola çıktığımızda, doğrusu bize rehberlik eden kimse yoktu. Biz kendi kendimize bir hikaye yazmaya çalıştık. Şimdi o hikayeyi nasıl yazdığımızı ve nasıl yazacağımızı çok iyi biliyoruz. Üstelik bir de nasip olursa, şu Büyükşehir Belediye Başkanlığı  koltuğuna oturup, bu hikayeyi oradan Foça için, Gerenköy için, İzmir için yazmak var. O hikayeyi tıkır tıkır yazacağız. Çünkü biz bunu yaşadık, yaptık ve oldu. Şimdi de Foça için yapacağız, Gerenköy için yapacağız. Ve en önemlisi o zaman yaptığımız hataları, eksikleri  yapmadan yapacağız. Üstelik de Büyükşehir  Belediyesinin imkanlarıyla. Dolayısıyla Foçalıların içi rahat etsin, elimiz buraya dokunacak, elimiz bu hikayeyi değiştirecek."

"YENİDEN, YENİDEN, YENİDEN, YENİDEN ANLATACAĞIZ... "

Kendisini dünyanın en şanslı adamı gibi hissettiğini  ifade eden Soyer, "19 Mayıs 1919'un yüzüncü yılında, Allah nasip ederse ben o koltukta oturuyor olacağım. 29 Ekim 2023 tarihinde, yani Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında da ben o koltukta oturuyor olacağım. Ne olacak biliyor musunuz, biz 19 Mayıs 2019'dan başlayarak, 29 Ekim 2023'e kadar,  Cumhuriyetin  değerlerini,  Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkelerini, bütün Türkiye'ye yeniden, yeniden, yeniden,  yeniden anlatacağız. Yeniden anlatacağız, yeniden anlatacağız,  yeniden anlatacağız. Diyeceğiz ki, bakın arkadaş bu memlekette nefes alıp yaşıyorsan,  ekmek yiyorsan onlara borçlusun, aklını başına al. İzmir bunu anlatacak. Öyle güçlü anlatacağız ki, Türkiye'yi takacağız arkamıza yepyeni bir dünyaya taşıyacağız."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.