CHP'Lİ AHMET AKIN: DÜNYA LİDERİ ATATÜRK'TÜR

CHP'Lİ AHMET AKIN: DÜNYA LİDERİ ATATÜRK'TÜR

CHP'Lİ AHMET AKIN: DÜNYA LİDERİ ATATÜRK'TÜRÇalışkanlığı ve bitmeyen enerjisi ile Balıkesir’de sevilen CHP’li Milletvekili Akın, dur durak demeden Balıkesir ve ilçelerinde çalışmalarını sürdürüyor. Ahmet Akın, Balıkesir’de Balıkesir Genç İşadamları Derneği

A+A-

CHP'Lİ AHMET AKIN: DÜNYA LİDERİ ATATÜRK'TÜR

Çalışkanlığı ve bitmeyen enerjisi ile Balıkesir’de sevilen CHP’li Milletvekili Akın, dur durak demeden Balıkesir ve ilçelerinde çalışmalarını sürdürüyor. Ahmet Akın, Balıkesir’de Balıkesir Genç İşadamları Derneği (BAGİAD), Bandırma’da Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Erdek’te Zeytin Tarım Satış Kooperatifi genel kurullarına, Alevi Kültür Dernekleri Bandırma Şubesi’nin hızır lokmasına hayrına katıldı.

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın BAGİAD’ın 14’üncü Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Balıkesir’in enerjik ve dinamik örgütleri arasında yer alan BAGİAD’ın çalışmalarını yakından takip ettiğini, her fırsatta BAGİAD’ı ziyaret ederek fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi. Akın, “Balıkesir Sanayi ve Ticaretine yön veren katkılarıyla ekonomideki genç dinamizmin başarılı örgütlenmesi BAGİAD’lı genç iş adamlarımız enerjileri ile daha güçlü bir ekonomiyi hedefliyor. Balıkesirli işadamlarımızın enerjisi çok yüksek. Balıkesir’in potansiyeli çok yüksek. İktidarın desteğini yeterince alamıyorlar. İktidar gölge etmese Balıkesir iktidarın deyimiyle şahlanır. Balıkesirli işadamlarımızın önü açılmalı” diye konuştu.

“DÜNYA’YA DİZ ÇÖKTÜREN DÜNYA LİDERİ ATATÜRK’TÜR”

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, ADD Bandırma Şubesi’nin 13’üncü Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada da “Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti Atatürkçü Düşünce ile ortaya çıkmıştır” diyerek şunları söyledi:

“Biz Millet olarak Bağımsızlığımızı savaş meydanlarında kazandık. Bağımsızlık ve özgürlüğümüz için kurtarıcımız, Dünya liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Dünya’ya diz çöktürdük. Osmanlı İmparatorluğunun küllerinden genç ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduk. Dün olduğu gibi bugün de aynı inanç ve kararlılıkla çalışmak zorundayız. Atatürkçü Düşünce Derneği, tarihsel sorumluluğunun bilincindedir. Çalışmalarına ve yoluna bu anlayışla devam etmektedir. Atatürkçü Düşünce Derneği tüm baskılara, tüm engellemelere ve tüm operasyonlara rağmen 30 yıllık onurlu yürüyüşüne devam ediyor.”

-       İKTİDAR ZEYTİNİ STRATEJİK ÜRÜN OLARAK GÖRMÜYOR

Erdek’te Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Genel Kurulu’na katılarak bir konuşma yapan CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, “Balıkesir’i zeytinin başkenti yapmalıyız” dedi.

Zeytin üreticilerinin girdi maliyetlerinin çok yüksek olduğu belirten Ahmet Akın, zeytin üreticisine verilen desteklerin yetersiz kaldığını dile getirdi Akın şunları söyledi:

“Zeytin stratejik üründür. İktidar, zeytini stratejik ürün olarak görmüyor. Zeytin için tüm uyarı ve önerilerimize rağmen akılcı, sonuç alıcı uygulamalar yapılmıyor. Üreticimize verilen destekler ya yetersiz kalıyor ya da amaca hizmet etmiyor. AB sofralık zeytinin bir kilosu için 20 cent avro, zeytinyağının bir litresi için de 1 avro destek veriyor. Biz de ülke olarak zeytinciliğimizde en azından bu rakamlara yaklaşan miktarlarda destek vermeliyiz. Zeytinyağında bugün 80 kuruş destek verilirken, sofralık zeytin üreticisine de destek verilmelidir. Küçük aile işletmeciliğinin hakim olduğu sektörü kaderi ile baş başa bırakamayız. Kooperatifçilik üreticinin yüzünü güldürüyor. Zeytin Tarım Satış Kooperatifimiz de bu konuda çok başarılı çalışmalara yapıyor.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.