ESİAD BAŞKANI KARABAĞLI'DAN BAYRAK DEĞİŞİMİ

ESİAD BAŞKANI KARABAĞLI'DAN BAYRAK DEĞİŞİMİ

Karabağlı: “Başkanlığı Eylül ayı içerisinde bırakacağım”

A+A-

Ege Bölgesi ve İzmir’li sanayicilerin ve işinsanlarının kümelendiği, ülkemiz ve bölgemiz iş dünyasını küresel rekabet gücü yüksek bir geleceğe taşıma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği-ESİAD’ın pandemi nedeniyle gecikmeli olarak Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurulunda seçilen Yönetim Kurulunda yer alarak göreve geldikten sonra Yönetim Kurulumuzun da tercihi ile ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmekten onur duyduğumu ve bu görevi layıkıyla yerine getirmek için seçildiğim ilk günden bu yana tüm gücümle çalıştığımı öncelikle ifade etmek istiyorum.

 

Bilindiği üzere, 4 yıldır Ege Bölgesi Sanayi Odası EBSO’da da hem Meclis üyesi olarak ve hem de Elektronik Bileşenleri ve Ölçme Cihazları Sanayi Meslek Komitesi başkanlığı görevini sürdürmekteyim. Malum olduğu üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği-TOBB’a bağlı oda ve borsalarda yeni dönem seçim süreçlerinin yakın bir tarihte açıklanması beklenmektedir. Bu kapsamda, Ege Bölgesi Sanayi Odası-EBSO Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olma yönünde vermiş olduğum karar uyarınca, henüz seçim takvimi tam olarak belirlenmemiş ve açıklanmamış olmasına rağmen, İzmir Başkanlar Kurulunun 01 Ağustos 2022 tarihli toplantısında da sözlü olarak ifade ettiğim üzere, sahip olduğum değerler ve demokrasi anlayışım gereği ESİAD Yönetim Kurulu Başkanlığından ayrılacağımı kamuoyuna duyurmak istiyorum.

 

ESİAD Yönetim Kurulu Başkanlığında yaşanacak değişikliği, 30 yıllık geçmişi olan ve kurumsal yönetişim anlayışına sahip Derneğimizde bir bayrak devri olarak görüyorum. Görev ve sorumluluklarıma olan bağlılığım çerçevesinde, içinde bulunduğumuz dönem itibarı ile Genel Sekreterliğimizin yıllık izin ve tatil dönemlerini göz önünde tutarak, kurumsal devamlılığın sağlanması açısından ESİAD Yönetim Kurulu Başkanlığını Eylül ayı içerisinde ve uygun bir tarihte sona erdirerek Tüzüğümüzün de öngördüğü şekilde devretmeyi planladığımı belirtmek istiyorum.

 

Bu vesileyle ESİAD Genel Kuruluna, ESİAD üyelerine ve tüm ekip arkadaşlarıma beni bu göreve layık görmeleri sebebiyle çok teşekkür ederim. Ayrıca birlikte çalışmaktan onur duyduğum ve keyif aldığım tüm Yönetim Kurulu üyelerimize ve ESİAD organlarında görev alan tüm üyelerimize ve Yüksek İstişare Konseyimize şükranlarımı sunarım.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.