GAZZELİ ÖĞRENCİDEN PARA ALINMAYACAK. RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI

GAZZELİ ÖĞRENCİDEN PARA ALINMAYACAK. RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI

Ohal ilan edilen bölgelerde ve Gazze’den gelen öğrencilerden eğitim ücretleri alınmayacak!

A+A-

Deprem nedeni ile ohal ilan edilen illerde alınan yeni bir karar ile ohal ilan edilen illerde ikamet eden öğrencilerin ve Gazze’den gelen öğrencilerin öğrenim ücretleri devlet tarafından karşılanacak.

Bugün yayınlanan resmi gazetede Cumhurbaşkanlığı kararı ile 2023-2024 eğitim öğretim yüksek öğretim kurumlarınca alınacak olan katkı paylarına geçici olarak iki madde eklendiği duyuruldu. Yayımlanan gazetede bu karara ilişkin Gazze’den gelen ve ohal ilan edilen illerde ikameti bulunan öğrencilerin öğrenim katkı paylarının devlet tarafından karşılanacağı belirtildi.

EĞİTİM DEVLETTEN

Bugün yani 17 Kasım 2023 tarihli resmi gazete de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre 6 Şubat depreminden etkilenerek ohal ilan edilen illerde ikameti bulunan, öğrenim için Gazze’den gelen öğrencilerin yüksek öğretim kurumlarının alacağı ücretler devlet tarafından karşılanacak.

Yayımlanan maddeye göre; ailesi veya kendisi OHAL ilan edilen illerde ikamet eden ve herhangi bir devlet yükseköğretim kurumunda örgün öğretim programlarına devam eden öğrenciler ile OHAL illerindeki devlet yükseköğretim kurumlarında örgün öğretim programlarına devam eden öğrencilerin ödemeleri gereken ikinci öğretim öğrenim ücretleri devlet tarafından karşılanacak.

Yine yayımlanan karara göre; 2023-2024 öğretim yılı bahar döneminde ailesi veya kendisi Gazze şehrinde ikamet eden ve herhangi bir devlet yükseköğretim kurumunda örgün öğretim programlarına devam eden öğrencilerin ödemeleri gereken öğrenim ücretleri devlet tarafından karşılanacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.