KANİ BEKO: İŞÇİ CİNAYETLERİNE DUR DEME VAKTİ GELMEDİ Mİ?

KANİ BEKO: İŞÇİ CİNAYETLERİNE DUR DEME VAKTİ GELMEDİ Mİ?

KANİ BEKO: İŞÇİ CİNAYETLERİNE DUR DEME VAKTİ GELMEDİ Mİ? Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Kani Beko, Muğla’nın Milas ilçesinde bir maden ocağında meydana gelen göçükte 4 işçinin kayanın altında kaldığı vahim kazanın ardından “Bir iş cinaye

A+A-

KANİ BEKO: İŞÇİ CİNAYETLERİNE DUR DEME VAKTİ GELMEDİ Mİ? 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Kani Beko, Muğla’nın Milas ilçesinde bir maden ocağında meydana gelen göçükte 4 işçinin kayanın altında kaldığı vahim kazanın ardından “Bir iş cinayeti daha! Buna dur deme vakti gelmedi mi” diyerek isyan etti.

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Muğla'nın Milas ilçesinde bir maden ocağında meydana gelen göçükte, 4 işçi 500-600 tonluk kayanın altında kaldığı vahim kazanın bir Türkiye gerçeği gibi geçiştirilmesine isyan etti.  İş cinayetlerinin her geçen yıl arttığını belirten Beko, “Bu duruma dur deme vakti hala gelmedi mi? Daha kaç işçinin ihmal sonucu ölmesi gerekiyor.  Aileler yıkılıyor, ocaklar sönüyor ama her gün yeni bir maden ocağı ihmali sonucu işçi ölümleri devam ediyor” diye konuştu.

 HUKUKSUZLUK, DENETİMSİZLİK, İŞÇİ DÜŞMANLIĞI…

Milas’ta 1 işçinin ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı, 2 işçinin cesedinin çıkarıldığı, diğer işçinin göçük altında olduğu bilgisinin geldiğini aktaran CHP’li vekil Beko, şu açıklamada bulundu: “Maden ocağının bulunduğu mahallenin muhtarı yaptığı açıklamada ihmali gözler önüne seriyor. Ocak sahasında zaman zaman dinamit kullanıldığını söyleyen muhtar, kayanın dibinde çalışma yapan iş makinalarının üzerine 500-600 tonluk bir kayanın düştüğünü belirtiyor. Bu dev kaya durup dururken düşmeyeceğine göre burada dinamit patlamasının zamanla kayayı yerinden koparması sonucunu çıkarmak zor değil. İhmaller, ihmaller! Maden ocaklarında işçilerin can güvenliği düşünülmüyor, maden ocakları yeterince denetlenmiyor, her yerde açılmasına izin veriliyor ve sonuç maalesef bu. Bu iktidarın en iyi bildiği işlerin başında hukuksuzluk, denetimsizlik, işçi düşmanlığı geliyor. Bu insanlık dışı uygulamalara, bu yağmaya, bu talana, işçi düşmanlığına son vermek bizim boynumuzun borcudur!”

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.