PINAR SÜT: 'KADIN YÖNETİCİ ORANIMIZ YÜZDE 42'

PINAR SÜT: 'KADIN YÖNETİCİ ORANIMIZ YÜZDE 42'

Pınar Süt: Kadın yönetici oranımız % 42

A+A-

 

İdil Yiğitbaşı,“50 yıldan bu yana çalışanlarımızdan, tüketicilerimize, bayilerimizden süt çiftçilerimize kadar her platformda kadınlarımızı destekliyoruz”


 

50 yıldır Sağlıkla Büyüyen Nesiller için  çalışan Pınar Süt, kadın istihdamına ve üretim sürecindeki yerine önem veriyor. 2024 yılında Pınar Süt’te kadın çalışan oranı yaklaşık yüzde 20, kadın yönetici oranı da yüzde 42 seviyesine ulaştı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Pınar Süt ve Yaşar Birleşik Pazarlama şirketlerinde görev alan kadın çalışanlar ile bir araya gelen Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, “Geride bıraktığımız yarım asırda şirketlerimizde çalışan kadın oranını arttırmak için çalıştık. Yüzlerce kadının yöneticilik kariyeri yapmasına imkân tanımaktan, binlerce kadının emeği sayesinde üretim gerçekleştirip ülkemize katma değer sağlamaktan gurur duyuyorum” dedi.

 

“Çalışanlarımızdan, tüketicilerimize, bayilerimizden süt çiftçilerimize kadar her platformda kadınlarımızı destekliyoruz”

 

Pınar Süt’ün tüm çalışmalarında kadının güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğini desteklediklerini belirten İdil Yiğitbaşı 2012 yılında Yaşar Topluluğu ile “BM Kadının Güçlenmesi İlkeleri CEO Destek Beyannamesi”ni imzalayan markalar arasına yer alarak kadının iş yaşamına kazandırılması konusuna daha çok odaklanıyoruz. Üreticilerimiz, tedarikçilerimiz, bayilerimiz ve çalışanlarımızla birlikte 500 bin kişilik bir ekosisteme sahibiz. Ekosistemimiz içinde yer alan her kadın çalışan bize güç katıyor. Üretimin gücüne inanıyor, kadınlarımızın etkin olduğu süt çiftçiliğini destekleyecek adımlar atmaya devam ediyoruz. Bu noktada Pınar Enstitüsü aracılığıyla süt çiftçilerimize ‘Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde’ projesi ile bugüne kadar binlerce kadın süt çiftçimize hayvan sağlığı, hayvan besleme ve hijyen eğitimleri verdik. Çalışanlarımızdan, tüketicilerimize, bayilerimizden süt çiftçilerimize kadar her platformda kadınlarımızı destekliyoruz.

Kadının güçlendirilmesi konusunda yalnızca farkındalık yeterli değil. Bundan sonraki aşamada kadının iş yaşamında güçlenmesi için somut ilerlemelere, bunun için de daha çok iş birliği ve daha çok eyleme ihtiyaç var. Toplumun, ekonominin ve yaşamımızın daha iyi seviyelere gelmesi, yaşamı oluşturmada eşit paya sahip olan kadın ve erkeklerin iş yaşamında da bu eşitliği sağlamasıyla mümkün” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.