ÇİĞLİ CHP KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞI'NA ÇİĞLİLİ ADAY..SEZİGEN'DEN ADAYLIK AÇIKLAMASI...

ÇİĞLİ CHP KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞI'NA ÇİĞLİLİ ADAY..SEZİGEN'DEN ADAYLIK AÇIKLAMASI...

Çiğli CHP Kadın Kolları Başkanlığı'na Çiğlili aday...

A+A-

CHP Çiğli Kadın Kolları Başkanlığı için adaylığını açıklayan Gamze Sezigen'e destek giderek artıyor.  Çiğli'de büyüyen Sezigen, adaylığını açıklamasının ardından Çiğlili kadınların ilgi odağı oldu.  Sezigen neden aday olduğunu, seçilirse neler gerçekleştireceğini hazırladığı basın bildirisiyle kadınlarla paylaştı.

CHP Çiğli Kadın Kolları Başkanlığı'na Çiğlili bayan aday... 

Sezigen açıklamasında şunların altını çizdi:

Sevgili Çiğlili kadın yoldaşlarım ben 1974 İstanbul doğumluyum. Eğitimi İstanbul’da tamamladım. Çocukluğumdan beri aktif siyaset yapan bir aile yapısından geliyorum.

25 yıldır Çiğli Köy içi mahallesinde esnafım ve ikamet etmekteyim. Evli ve 2 kız çocuk annesiyim, biri üniversite mezunu diğeri ise üniversite öğrenimine devam etmektedir.

GAMZE SEZİGEN NEDEN ADAY OLMAK İSTEDİ?

Kadın kolları yan kol olmaktan çıkmalı CAN kol olmadır. Kadın kollarının önceliği siyasallaşmak ve bunu yaymaktır. 

CHP kadın kolları yönetmeliğinin;

MADDE 2-

Kadın Kollarının oluşturulmasının amacı;

  1. Partinin, başta kadınlar olmak üzere toplumun çeşitli kesimleri arasında daha yaygın olarak benimsenmesini sağlayarak partinin öncelikle kadın üye sayısını ve taraftarlarını artırmak,

  2. Parti Tüzüğü’nün, Programı’nın, Seçim Bildirgesi’nin ve partinin yetkili organlarının kararlarının yayılmasını sağlamak,

  3. Başta partili tüm kadınlar olmak üzere kadınların siyasal yaşama eşit katılımı ve temsilini gerçekleştirmek, kadınların karar alma süreçlerine katılımını güçlendirmek, kadınların siyasette yer almasının önündeki engelleri kaldırmak yazar.

Biz bu amaçları göz ardı edemeyiz. Yoksa siyasal bir yapı görünümünden ziyade sosyal bir yapı görünümünü çizen kadın kolları yapılanmasından öteye geçemeyiz. Elbette sosyal anlamda da fikir alışverişinde bulunacağız.

Bu siyasal yapılanmayı gerçekleştiremezsek erkek egemen bir siyasi anlayışa teslim oluruz. İdeolojik bir yapıyı da parti programlarımızı, seçim bildirgelerimizi anlatarak sağlayabiliriz.

Kadın kollarını yan kol olmaktan çıkarmalıyız. Çünkü biz kadınlar sorumluluklarımızın farkındayız. Dünyayı kötülüklerden kadınların kurtaracağını biliyoruz, bu anlamda siyaseti erkek yapar, kadınlar da kadın kolları aracılığıyla erkeklere yardımcı olur zihniyetinden kurtulmalıyız.

El ele, kol kola, omuz omuza düşündüğümüzü söylemekten, düşünmekten korkmadan, ötekileştirilmeden ve ötekileştirmeden çalışmalıyız. 

Biz kadınlar CUMHURİYET HALK PARTİSİ gibi köklü bir partinin adayı olarak yola çıkıyoruz. Partinin; İlkelerini, tüzüğünü, programını ve yönetmeliğini içselleştirmeye bu anlayışla yola çıkacağımıza tüm kadın, erkek ve gençlerimize bunları anlatacağımıza söz veriyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.