'SİZ HAYSİYETSİZ BİR KADINSINIZ, HATTA KADIN BİLE DEĞİLSİNİZ'...FOÇA BELEDİYESİ'NDE OLAY

'SİZ HAYSİYETSİZ BİR KADINSINIZ, HATTA KADIN BİLE DEĞİLSİNİZ'...FOÇA BELEDİYESİ'NDE OLAY

BAŞKAN YARDIMCISI BAYAN ÜYENİN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

A+A-

Foça Belediyesi dün gergin bir toplantıya sahne oldu. İddiaya göre, Foça Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ası, Denetim Komisyonu toplantısında, AK Partili Meclis Üyesi Sinem Atan’ın, yapılan çalışmaların makbuzunu sorması üzerine, ‘’Siz haysiyetsiz bir kadınsınız. Hatta kadın bile değilsiniz. Sizin Allah belanızı versin’’ diye hakaretler ederek üzerine yürüdü. Meclis üyesi Atan, olay sonrası, Ası hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunurken, ‘’Bu tür engellemelere rağmen görevimizi en iyi şekilde yapacağız’’ dedi.

Foça Belediyesi’nde, dün öğle saatlerinde, 2020 yılı Denetim Komisyon Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, AK Partili Meclis üyesi Sinem Atan da Denetim Komisyon Üyesi olarak katılırken, belediyenin yıl içinde yaptığı çalışmalar hakkında İmar Müdürü İsmail Ası’ya sorular yöneltmeye başladı. Denetim Komisyon üyesi Atan, İmar Müdürü  İsmail Ası’ya, yapılan çalışmaların makbuzlarını görmek istediğini söyleyince, Ası, Sinem Atan’a hakaret etmeye başladı.

Belediye Başkan Yardımcısı hakaret ederek üzerine yürüdü

Yaşadığı olayı anlatan Meclis Üyesi ve Denetim Komisyon Üyesi Sinem Atan, ‘’Görevim gereği Denetim Komisyon toplantısına katıldım ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi edinmek istedim. Aynı zamanda Belediye Başkan Yardımcısı olan İmar Müdürü İsmail Ası’dan, yapılan çalışmaların makbuzlarını sordum ve görmek istediğimi söyledim ancak talebimi ret edip, bana hakaret etmeye başladı.   Bana, ’Siz bunu sorgulayamazsınız. Sorgulayacaksanız önce hükümet binasını sorgulayın. Siz haysiyetsiz bir kadınsınız. Hatta kadın bile değilsiniz. Sizi Süleyman abiniz bile kurtaramaz. Önce siz hükümetinizi sorgulayın. Sizin Allah belanızı versin’ şeklinde hakaretlerle üzerime yürüdü. Daha sonra dosyalarında olan makbuzları da alıp toplantıyı terk etti. Bu olayların hepsi de CHP’li ve MHP’li meclis üyelerinin önünde gerçekleşti. Bu yapılan saygısızlık ve hakaret karşısında hemen Foça Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek suç duyurusunda bulundum.’’ dedi.

Engellemeye rağmen görevimizi yerine getireceğiz

Görevini yerine getirmek için hiçbir engellemenin yıldıramayacağını ifade eden AK Partili Meclis Üyesi Sinem Atan, ‘’Bizleri buraya halkımız seçti ve görevimizi en iyi şekilde yerine getirmek için çalışıyoruz. Foça halkının emaneti olan belediyemizin her bir kuruşunun hesabını sormak zorundayız. Ancak bugün yapılan bu saygısızlık ve hakaret dolu engelleme, aynı zamanda ilçemizin Belediye Başkan Yardımcısı sıfatını taşıyan bir kişiye yakışmadı. Sözde kadın haklarından savunanları görüyoruz ki, bugün gözlerini karartıp, bir kadına hakaret ederek üzerine yürüyebiliyor. Bu yapılanın takipçisi olacağız ve peşini bırakmayacağız’’ dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.